Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Meteo Project Racibórz: silny smog stopień 2 [OSTRZEŻENIE]

Ograniczaj ekspozycje na zewnątrz do minimum potrzeb. Niewskazane są wszelkie formy aktywności na zewnątrz. Dzieci, osoby starsze, kobiety w ciąży a także osoby z chorobami układu oddechowego, krążenia i skóry powinny pozostać w domu. Zaleca się częstsze śledzenie komunikatów - ostrzega Meteo Project Racibórz

Meteo Project Racibórz: silny smog stopień 2 [OSTRZEŻENIE]
Widok na Racibórz z kamery umieszczonej na dachu bloku przy ul. Polnej: https://raciborz24.pl/kamera/polna

Nr ostrzeżenia: 1/2021

  • Zagrożenie: Silny smog
  • Stopień: 2
  • Obszar: Województwo śląskie - powiat raciborski
  • Ważność: Od dnia 14 lis 2021r od godz. 20:00 do dnia 15 lis 2021r do godz. 20:00
  • Opis: W związku z niesprzyjającymi warunkami meteorologicznymi utrudniającymi rozprzestrzenianie się zanieczyszczeń w sytuacji wzmożonej emisji z sektora bytowo-komunalnego, prognozuje się wystąpienie znacznych przekroczeń dopuszczalnych średniodobowych stężeń pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu (powyżej 100 µg/m3) Prognozowane średniodobowe stężenie na poziomie około 120 µg/m3.
  • Skutki: Cząstki pyłu zawieszonego w powietrzu mogą wywoływać podrażnienie błon śluzowych i zwiększone wytwarzanie śluzu. Całokształt zmian może wpływać na ogólną odporność organizmu. Powtarzalność zachorowań może doprowadzić do przewlekłego zapalenia oskrzeli lub dolegliwości sercowo-naczyniowych. W wyniku intensywnego oddziaływania cząstek mogą nasilić się dolegliwości u astmatyków, może również zwiększyć się ogólna zachorowalność, a nawet śmiertelność populacji. Długotrwałe oddziaływanie cząstek na organizm może doprowadzić do przewlekłego zapalenia oskrzeli lub skrócenia długości życia.
  • Rekomendacje: Ograniczaj ekspozycje na zewnątrz do minimum potrzeb. Niewskazane są wszelkie formy aktywności na zewnątrz. Dzieci, osoby starsze, kobiety w ciąży a także osoby z chorobami układu oddechowego, krążenia i skóry powinny pozostać w domu. Zaleca się częstsze śledzenie komunikatów.
  • Uwagi: Brak.

Data i czas wydania: 14 listopada, 2021 14:44

Opracowanie: Meteo Project


Więcej informacji o pogodzie: meteoproject.info.pl oraz na profilu facebook.com/MeteoProject

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].