Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Skrzyżowanie ul. Łużyckiej z ul. Grodzisko w Wodzisławiu Śl. zostanie wyremontowane?

Od kilku tygodni trwają prace remontowe w ciągu ul. Grodzisko w Wodzisławiu Śl. Nasi czytelnicy dopytują jednak, czy zostanie także wyremontowane skrzyżowanie z ul. Łużycką. Okazuje się, że tak, ale prace rozpoczną się dopiero za jakiś czas. 

Skrzyżowanie ul. Łużyckiej z ul. Grodzisko w Wodzisławiu Śl. zostanie wyremontowane?
Jak zapowiada rzecznik prasowy katowickiego oddziału ZDW, skrzyżowanie ul. Grodzisko z ul. Łużycką ma zostać wyremontowane jeszcze przez nadchodzącą zimą lub wiosną przyszłego roku. (fot. Agnieszka Kaźmierczak)
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Przebudowa fragmentu ul. Grodzisko w Wodzisławiu Śl. trwa w najlepsze. - Czy w trakcie prowadzonych właśnie prac remontowych w ciągu ul. Grodzisko zostanie także wyremontowane skrzyżowanie z ul. Łużycką? - dopytują nasi czytelnicy. Sprawdziliśmy to.

Będzie remont skrzyżowania?

Jak wyjaśnia nam Wojciech Raczkowski z wodzisławskiego starostwa, powiat nie może wyremontować skrzyżowania. - Należy ono do zarządcy drogi wyższej kategorii, w tym przypadku Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Ul. Łużycka jest bowiem drogą wojewódzką. Niemniej jednak zwróciliśmy się jakiś czas temu do ZDW o remont tego skrzyżowania - przekazuje nam.

Rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach Ryszard Pacer potwierdza nam, że remont skrzyżowania zostanie już niedługo zrealizowany. - Skrzyżowanie będzie wyremontowane jeszcze przed zimą, albo najpóźniej na wiosnę - zapowiada pan rzecznik. Na nasze pytanie, z jakiego powodu nie skoordynowano prac wykonywanych przez powiat i województwa, co miałoby wpływ na obecny tam ruch samochodowy, odpowiada nam, że w przypadku tych inwestycji odpowiedzialności powiatu i województwa fizycznie nie zachodzą na siebie. Jak dalej wyjaśnia, ZDW zazwyczaj koordynuje z gminami przedsięwzięcia polegające przede wszystkim na przebudowie drogi i kanalizacji sanitarnej.

Co w ramach zadania?

Przypomnijmy, że wykonawcą odpowiedzialnym za realizację remontu ul. Grodzisko jest wyłoniona w przetargu firma z Gierałtowic. Koszt przedsięwzięcia to 1 mln zł. Inwestycję w całości pokryły z własnych budżetów po połowie powiat wodzisławski i miasta Wodzisławia Śl. W ramach przebudowy zostaną wykonane nowe warstwy bitumiczne jezdni od skrzyżowania z ul. Łużycką w kierunku Baszty na odcinku około 1,2 km oraz zostanie przebudowany istniejący chodnik na odcinku, gdzie występuje zabudowa mieszkaniowa. Jak przekazuje nam Wojciech Raczkowski, od 9 listopada w ciągu ul. Grodzisko trwają prace związane z wymianą nawierzchni jezdni. - W tym rejonie należy liczyć się z utrudnieniami. Podczas robót można się spodziewać chwilowego zatrzymania ruchu. Z tego powodu sugerujemy wybór alternatywnych dróg dojazdu do Marklowic oraz Połomi - mówi. - Roboty potrwają przynajmniej przez cały listopad - zapowiada Raczkowski.

Zobacz również:

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~energyy (185.135. * .47) 16.11.2021 10:51

może by i wjazd do hurtowni które znajdują sie obok nareszcze ktoś zrobij. Wsyd dla włodarzy że kasę biorą z podatków ale dać coś od siebie to już zapomnijcie ludzie o tym

MGol 12.11.2021 12:44
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Cały fragment dw 932 na ulicy Łużyckiej powinien zostać jak najszybciej wyremontowany a nie tylko skrzyżowanie. Brak chodnika/ ścieżki a droga to jedna wielka koleina. Dlatego należy zadać pytanie kiedy remont tego odcinka?