Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W Kuźni obradował Sejmik Przedszkolny. Dzieci zaśpiewały Hymn Państwowy z senator Gawędą

Uroczystość odbyła się w wyremontowanym przedszkolu w Kuźni Raciborskiej. Placówka przeszła termomodernizację i korzysta teraz z paneli fotowoltaicznych. Pani senator Ewa Gawęda była z burmistrzem Pawłem Machą w nowej, gazowej kotłowni.

W Kuźni obradował Sejmik Przedszkolny. Dzieci zaśpiewały Hymn Państwowy z senator Gawędą
W przedszkolu w Kuźni Raciborskiej obradował Sejmik Przedszkolny

- Uczestniczyłam w środę 10 listopada w pięknej akcji #SzkołaDoHymnu - przekazała nam senator Gawęda. W kuźniańskiej placówce wystąpiła przed dziecięcym audytorium. - Wspólnie z panem burmistrzem Machą mieliśmy tam okazję, zobaczyć z bliska jak obraduje Sejmik Przedszkolny. Usłyszeliśmy jakie dzieciaczki w Kuźni Raciborskiej mają postulaty do przedstawicieli władz. Na koniec, z okazji Święta Niepodległości wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Państwowy - relacjonuje główny gość tej uroczystości.

Ewa Gawęda otrzymała upominek od przedszkolaków i podziękowania za swą publiczną służbę.

Po części artystycznej Gawęda i Macha zostali oprowadzeni po świeżo wyremontowanej placówce. Wizytowali zarówno sale dydaktyczne jak i plac zabaw. Obejrzeli również nową kotłownię gazową. Przedszkole w ramach termomodernizacji wyposażono dodatkowo w panele fotowoltaiczne.

Pani senator na koniec swego pobytu w Kuźni Raciborskiej wręczyła burmistrzowi P. Masze egzemplarze Konstytucji RP wydane przez Senat RP. To publikacje z senatorskimi dedykacjami i pozdrowieniami. Trafią do trzech szkół podstawowych w Kuźni Raciborskiej. - Mam nadzieję, że posłużą młodzieży szkolnej na zajęciach z wiedzy o państwie - podsumowała senator Ewa Gawęda.

Ludzie

Ewa Gawęda

Senator RP

Paweł Macha

Burmistrz Kuźni Raciborskiej.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].