Patrol
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zabójstwo w Szymocicach. Podejrzani mężczyźni trafili do aresztu

31-latek został zamordowany w domu jednorodzinnym w Szymocicach 11 października. Sprawcy wrzucili ciało mężczyzny do Odry.

Zabójstwo w Szymocicach. Podejrzani mężczyźni trafili do aresztu
Mężczyznom podejrzanym o zabójstwo 31-latka grozi kara dożywotniego więzienia. Fot. KPP Racibórz.

Raciborscy policjanci, wspólnie z kryminalnymi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o zabójstwo 31-latka z Jastrzębia-Zdroju.

- Do zdarzenia doszło 11 października w domu jednorodzinnym w Szymocicach. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na postawienie mężczyznom zarzutu zabójstwa, za co grozi im kara nawet dożywotniego więzienia - informuje nadkom. Mirosław Szymański, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.

Zwłoki odnaleziono w korycie Odry w Brzeźnicy 29 października około godz. 13.00. Natrafił na nie rolnik, który pracował na pobliskim polu:

Kryminalni pracowali do późna, aby odtworzyć przebieg wydarzeń

- Do późnych godzin wieczornych policjanci, prowadzili na miejscu działania, nadzorowane przez prokuratora. Ustalana była między innymi tożsamość mężczyzny. W weekend raciborscy kryminalni potwierdzili, że jest to 31-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju. Wstępne oględziny zwłok ujawniły obrażenia, których charakter wskazywał, że do śmierci mężczyzny mógł się ktoś przyczynić - informuje policja.

Nad wyjaśnieniem okoliczności śmierci mężczyzny i odtworzeniem ostatnich godzin jego życia pracowali raciborscy policjanci z wydziału kryminalnego, którzy prowadzili oględziny i zabezpieczali ślady na miejscu zdarzenia. Równolegle do pracy technika trwały przesłuchania osób, które mogły być na miejscu lub mieć informacje, mogące pomóc w rozwiązaniu sprawy.

Tymczasowy areszt dla dwóch podejrzanych mężczyzn

- Efektem wnikliwej pracy stróży prawa z Raciborza i Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach było zatrzymanie 31 października mężczyzn związanych z przestępstwem. Zatrzymani, to dwaj mężczyźni w wieku 34 i 39 lat. Po przeanalizowaniu materiału dowodowego i akt sprawy, śledczy postawili mężczyznom zarzut zabójstwa 31-letniego mieszkańca Jastrzębia-Zdroju. Za to przestępstwo, zgodnie z kodeksem karnym, grozi kara nawet dożywotniego więzienia. Wczoraj (2 listopada) sąd przychylił się do wniosku śledczych, tymczasowo aresztując mężczyzn na trzy miesiące - czytamy w komunikacie policji.

źródło: KPP Racibórz, oprac. żet

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Black11 (87.239. * .127) 04.12.2021 17:52

Dożywocie dla zabójców kara więzienia też dla ludzi mieszkających w domu w Szymocicach