Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Przetarg śmieciowy w Nędzy unieważniony. Z powodu wysokiej oferty

Nędza unieważniła przetarg na odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu gminy na przyszły rok, bo stawka zaproponowana przez oferenta była zbyt wysoka. - Chcemy uchronić się przed wzrostem cen - mówi Anna Iskała, wójt Nędzy.

Przetarg śmieciowy w Nędzy unieważniony. Z powodu wysokiej oferty
Według wyliczeń urzędników z Nędzy, jeśli przyjęto by ofertę, stawki dla mieszkańców mogłaby wzrosnąć nawet o 4,50 zł (zdjęcie pogladowe)

O niemal 545 tys. złotych więcej zażyczył sobie oferent za realizację zamówienia, aniżeli chciała przeznaczyć gmina. To PreZero Recycling Południe Sp. z o.o. z Knurowa (dawniej Komart), czyli firma, która od lat obsługuje gminę. Urzędnicy oferty nie przyjęli i przetarg unieważnili.

- Te stawki były nie do przyjęcia - mówi wójt.

Z urzędniczej analizy wynikało, że mieszkańcy mogliby płacić nawet 37 złotych miesięcznie od osoby. Oznaczałoby to dotkliwą podwyżkę i tak już bardzo wysokiej stawki, która obecnie w gminie Nędza wynosi 32,50 zł.

Pytamy wójt, czy urząd, decydując się na unieważnienie przetargu, nie obawiał się, że kolejny przetarg będzie opiewał na jeszcze większą kwotę.

- Zaryzykować trzeba, bo nie ma innego wyjścia w tym momencie. Musimy próbować i robić wszystko, co się da - odpowiada wójt.

Anna Iskała, w rozmowie z Nowinami zapowiada zmianę w przetargu, który samorząd będzie ogłaszać w przyszłym roku na kolejny okres, czyli 2023 rok. Urząd zamierza zrezygnować z worków na odpady zielone. Te będą musiały być składowane do koszy na śmieci, które będą musieli zakupić mieszkańcy. Wójt Iskała stwierdza, że to kolejna próba obniżenia kosztów gospodarki odpadami, bo to, jak mówi, część, która znacznie podraża system. - Nie chcemy nikogo zaskakiwać, dlatego zmiana nastąpi nie teraz, a za rok - dodaje wójt.

Ludzie

Anna Iskała

Wójt gminy Nędza.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].