Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nadal brak chętnych na budowę windy w ZSP Łaziska

Powtórny przetarg na budowę dodatkowej klatki schodowej wraz z windą w budynku Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łaziskach zakończył się niepowodzeniem. Po raz drugi do przetargu nie zgłosiła się ani jedna firma.

Nadal brak chętnych na budowę windy w ZSP Łaziska
Piętro budynku nie jest dostępne dla osób niepełnosprawnych

W pierwszym, lipcowym przetargu gmina chciała, by klatka z windą były gotowe do końca listopada tego roku. Nie udało się znaleźć wykonawcy. W ponownym przetargu, który został ogłoszony we wrześniu, gmina wydłużyła czas na realizację inwestycji do maja przyszłego roku. I to, jak się właśnie okazało, nie przyniosło skutku. – Znów nie zgłosiła się ani jedna firma – mówi Mariusz Adamczyk, wójt Godowa. Przypuszcza, że firmom budowlanym, które nie narzekają na brak zajęć, nie opłaca się przystępować do przetargu na w sumie niewielką inwestycję. Ale włodarz gminy nie traci nadziei. – W Marklowicach też długo nie udawało się znaleźć firmy, ale w końcu gmina znalazła kogoś chętnego. Mam nadzieję, że u nas będzie podobnie – mówi Adamczyk. I zapowiada, że gmina ogłosi kolejny, trzeci przetarg, znów wydłużając czas na realizację inwestycji , tym razem do końca sierpnia 2022.

Konieczność budowy nowej klatki schodowej i windy wynika z przepisów. Budynek, w którym mieści się ZSP Łaziska, jest dwukondygnacyjny. Na piętro, na którym znajduje się przedszkole oraz część użytkowana przez szkołę, czyli dwie sale lekcyjne, część administracyjna, gabinet specjalistyczny, prowadzi jedna klatka schodowa. Kondygnacja piętra nie jest dostępna dla osób z niepełnosprawnościami. I w tym problem.

– Wykonanie tego zadanie wynika ze względów bezpieczeństwa. Musimy dostosować szkołę do przepisów przeciwpożarowych, co oznacza konieczność wybudowania drugiego zejścia z piętra, oraz do przepisów o dostępności (dla osób niepełnosprawnych – wyj. red.), stąd konieczność budowy windy – tłumaczy Mariusz Adamczyk, wójt gminy Godów. Nie istnieje możliwość zabudowy dodatkowej klatki schodowej i windy wewnątrz budynku, toteż muszą one zostać zbudowane na zewnątrz.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].