środa, 27 października 2021

imieniny: Iwony, Sabiny, Wincentego

RSS

ZGKiM w Kuźni Raciborskiej przeprasza mieszkańców. Chodzi o niepodłączenie bloków do centralnego ogrzewania na czas

13.10.2021 14:23 | 0 komentarzy | mad

- W związku z różnymi pogłoskami, w tym artykułami w prasie i mediach społecznościowych, dotyczącymi terminów wykonania instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody w blokach przypominamy, że sprawy te były omawiane na zebraniach Wspólnot Mieszkaniowych, a informacje są na bieżąco zamieszczane na tablicach ogłoszeń na klatkach schodowych - napisał do mieszkańców Kuźni Raciborskiej Wilhelm Rzechonek, dyrektor ZGKiM.

ZGKiM w Kuźni Raciborskiej przeprasza mieszkańców. Chodzi o niepodłączenie bloków do centralnego ogrzewania na czas
To kadr z zakończonych prac w jednym z bloków. - W modernizowanym bloku przy ul. Kasztanowej 6 uruchomiono nowoczesny, ekologiczny węzeł cieplny. Mieszkańcy w nowych kaloryferach mają ekologiczne ciepło dostarczane przez ciepłownię. Węzeł dostarcza do bloku także ciepłą wodę. Mieszkańcy bloku są z tej inwestycji bardzo zadowoleni. Nie muszą już palić w swoich piecach, a w mieszkaniach jest ciepło - informował w pierwszej połowie listopada zeszłego roku Urząd Miejski w Kuźni Raciborskiej. Na realizację tych prac czekają jeszcze mieszkańcy innych bloków (fot. UM w Kuźni Raciborskiej).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

To odpowiedź m.in. na artykuł Nowin pt. Piece wyniesione, opał niekupiony, a mieszkania bez centralnego ogrzewania... Co na to burmistrz Kuźni Raciborskiej? Przypomnijmy, sprawa dotyczy wymiany w blokach na terenie miasta źródła ogrzewania, gdzie piece kaflowe mają zostać zastąpione ciepłem systemowym.

Co wykonano?

Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kuźni Raciborskiej informuje, że zaplanowane prace zostały zakończone w przypadku bloków ul. Kasztanowej 3, 5 i 6.

- Rurociąg ciepłowniczy jest doprowadzony i trwają prace instalatorskie w blokach przy ul. Kasztanowej 1 (planowane zakończenie 8 listopada) i Kasztanowej 2 (planowane zakończenie 15 listopada) - podaje w komunikacie.

Ponadto wskazuje, że rurociąg ciepłowniczy jest doprowadzony i przygotowywane są umowy z wykonawcami na: ul. Kościuszki 2, Moniuszki 5 i Moniuszki 7 (Zakład negocjuje wykonanie prac w terminie listopad – grudzień).

- W momencie podpisania umowy mieszkańcy zostaną poinformowani ogłoszeniami na klatkach schodowych - podane będą terminy rozpoczęcia i zakończenia prac i kontakt do firmy wykonawczej, terminy prac w poszczególnych mieszkaniach będą ustalane z każdym indywidualnie - przekazał w komunikacie Wilhelm Rzechonek.

Co z resztą?

Jak podaje dyrektor, pozostałe wspólnoty podłączone już do sieci ciepłowniczej posiadają większość udziałów w rękach gminy, zatem prawo wymaga wyłaniania wykonawców w przetargach.

- W tym tygodniu otrzymaliśmy z banku promesy kredytowe dla wszystkich wspólnot, stąd w przygotowaniu są trzy przetargi dla następujących grup budynków: 1. Moniuszki 8 i Kasztanowa 4 – przetarg na początku listopada. 2. Kościuszki 3, 5, 6, 7 i 9 – przetarg w połowie listopada. 3. Moniuszki 6, Rudzka 42, 44 i 46 – przetarg pod koniec listopada. O ogłoszeniu, a następnie o wynikach przetargu, w tym o terminie planowanych prac, będziemy informować mieszkańców za pomocą ogłoszeń na klatkach schodowych - czytamy w informacji zamieszczonej na stronie Urzędu Miejskiego w Kuźni Raciborskiej.

Wilhelm Rzechonek stwierdza, że ostatnie trzy budynki na ul. Arki Bożka będą podłączane w roku 2022 – aktualnie trwają prace projektowe instalacji wewnętrznych oraz negocjacje z PGNiG TERMIKA w sprawie podłączenia budynków do sieci ciepłowniczej.

Padło magiczne słowo

- Jak widać z przedstawionego zestawienia, niestety nie udało nam się zrealizować pierwotnych planów podłączenia centralnego ogrzewania przed sezonem grzewczym, prosimy zatem przyjąć nasze przeprosiny - napisał dyrektor.

Wilhelm Rzechonek radzi zaopatrzyć się w opał wystarczający na czas potrzebny do włączenia centralnego ogrzewania.

- Przed włączeniem mieszkania do sieci c. o. nie będziemy demontować w mieszkaniach pieców ani żadnej innej instalacji dotychczasowego ogrzewania. Przełączanie z tzw. ogrzewania etażowego (jeden piec lub kocioł z rozprowadzeniem ciepła na całe mieszkanie) na sieć c.o. jest do indywidualnego uzgodnienia z wykonawcą (jeżeli stan rur rozprowadzających oraz jakość i wielkość kaloryferów będzie zgodna z projektem) - dodaje dyrektor.