Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Powstanie most nad rzeką Rudą w Turzu? Burmistrz Macha wyjawił możliwe rozwiązanie

Burmistrz Kuźni Raciborskiej poinformował, że pojawia się możliwość wybudowania mostu nad rzeką Rudą w sołectwie Turze. Są to jednak na razie plany, które włodarz określa stwierdzeniem „melodia przyszłości”.

Powstanie most nad rzeką Rudą w Turzu? Burmistrz Macha wyjawił możliwe rozwiązanie
Ostatni raz szandory w Turzu ustawione zostały w październiku 2020 roku, kiedy nad regionem przechodziły obfite opady deszczu

Na jednej z ostatnich sesji rady miejskiej burmistrz Paweł Macha mówił o podpisanym akcie notarialnym ze Starostwem Powiatowym w Raciborzu. Ten dotyczył działki, którą wcześniej zakupiła gmina. Chodzi o tereny przy ulicy Raciborskiej w Turzu, przy starej kuźni. W efekcie Powiat, remontując dalszy odcinek drogi, ma doprowadzić do zniwelowania ostrego zakrętu (czytaj więcej TUTAJ).

Przypomnijmy, w zeszłym roku przebudowano fragment ulicy – od zatoki autobusowej przy skrzyżowaniu z drogą powiatową nr 3534S do wału przed mostem na rzece Rudzie. Wyremontowano ją przy współfinansowaniu środków zewnętrznych oraz z budżetu samorządu powiatowego i Kuźni Raciborskiej. Koszt prac to nieco ponad 2,7 mln zł. Teraz modernizacji ma doczekać się dalszy fragment.

Burmistrz Macha mówiąc o planowanej modernizacji, wyjaśnił, że Powiat chce sięgnąć na realizację inwestycji po środki zewnętrzne. 

Paweł Macha poinformował też, że ostry zakręt uniemożliwiał zaprojektowanie w przyszłości mostu przez rzekę Ruda, w miejscu, gdzie obecnie, w chwili, kiedy pojawia się zagrożenie powodziowe, ustawiane są szandory. - Ten wyprostowany zakręt stwarza możliwość teoretyczną do tego, żeby zrobić rozbieg dla samochodu, który mógłby przez most wyniesiony na niwelety dzisiejszych wałów przeciwpowodziowych przejechać przez rzekę Ruda, bez potrzeby budowania szandorów. To melodia przyszłości, ale dzisiaj takie działania powodują otwarcie kolejnych możliwości. Bez nich było to technicznie niemożliwe - mówił radnym.

Ludzie

Paweł Macha

Burmistrz Kuźni Raciborskiej.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Tomiczek (78.31. * .90) 12.10.2021 15:10
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Rzeka@ (185.238. * .94) 12.10.2021 08:47

Dobrze że burmistrz myśli w tym kierunku , pierwszy burmistrz z głową w tej gminie . Ale za Niemca most dawno by był tak samo w Ciechowicach a jest jedną wielką lipa . polska rzeczywistość .