Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Żorach rozpoczął 13. rok. Nie może być pechowy [ZDJĘCIA]

Występami artystycznymi, gratulacjami prezydenta Waldemara Sochy i posła Krzysztofa Gadowskiego oraz wręczeniem dyplomów za osiągnięcia zainaugurowano 13. rok Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Żorach. Wydarzenie odbyło się w sali Miejskiego Ośrodka Kultury. 

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Żorach rozpoczął 13. rok. Nie może być pechowy [ZDJĘCIA]
Od lewej: Barbara Świeczka i Jan Bednarek, którzy otrzymali medale w konkurencji bule i biegu na 150m na wrześniowej olimpiadzie, prezes UTW Helena Karwot, w tle Ludwik i Karolina Glanertowie.
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Żorach rozpoczął 13. rok. Nie może być pechowy [ZDJĘCIA]

Przybyłych powitała prezes UTW w Żorach Helena Karwot, a swoje życzenia przekazali słuchaczom prezydent Waldemar Socha oraz poseł na sejm Krzysztof Gadowski. - Mam nadzieję, że ten 13. rok nie będzie pechowy, a będziemy znów mogli się spotykać i działać - mówiła Helena Karwot, życząc wszystkim słuchaczom zdrowia. 

- Jestem pod wielkim wrażeniem wszystkich tych działań, które udało się wam zrealizować, mimo przeciwności w minionym roku. Wiele uniwersytetów nie zrealizowało nawet połowy z tego, co udało się wam - podkreślił Krzysztof Gadowski, zachęcając do uczestnictwa w zajęciach oraz do szczepienia również trzecią dawką przeciw COViD-19. 

Pożegnanie po 8 latach

Podziękowania za współpracę otrzymali od słuchaczy dyrektor MOK Stanisław Ratajczyk oraz w imieniu załogi Klubu Wisus również Weronika Kozłowska. W taneczny sposób ze swoją instruktorką Agnieszką Szewczyk po 8 latach współpracy pożegnali się uczestnicy zajęć tańca towarzyskiego Gold Dance. - Kiedy 8 lat temu dostałam zaproszenie do prowadzenia zajęć tanecznych UTW, przyznam szczerze, że nie wierzyłam, że to się uda. Jako tancerka turniejowa bałam się, że nie podołam temu zadaniu, ani ja nie będę was mogła uczyć, a być może też nie zrozumiecie moich intencji. Na szczęście sama przed sobą przełamałam stereotypy i udało się. Nigdy już nie dam powiedzieć złego słowa na UTW Żory. Chciałabym za te kilkadziesiąt lat być taka jak Wy, w takiej formie i z tym entuzjazmem. Doczekaliśmy się ostatecznie dwóch grup na zajęciach - wspominała Agnieszka Szewczyk, żegnając się ze słuchaczami. W tym roku zajęcia tańca towarzyskiego prowadzi instruktorka Martyna Mach. Ogółem seniorzy mogą brać udział w zajęciach komputerowych, jogi, tańca liniowego, zumby gold, pilatesu, rehabilitacji, wspomnianego tańca towarzyskiego oraz języka angielskiego. 

Zasłużeni na olimpiadzie

Prezes UTW wręczyła również dyplomy dla uczestników Olimpiady UTW, która odbyła się we wrześniu na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Dyplom za zajęcie złotego medalu w bule otrzymała Barbara Świeczka, pokonując 36 zawodników.  Srebrnym medalistą w biegu na 150 m był Jan Bednarek. Z kolei w biegu 7. miejsca zajęli Karolina oraz Ludwik Glanertowie. 8. miejsce wywalczył w olimpiadzie w pływaniu Ryszard Wesołowski

Podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego wystąpiły również zespoły taneczne, działające w UTW: Senior Dance oraz Butterfly. 

Ludzie

Krzysztof Gadowski

Poseł na Sejm

Waldemar Socha

Prezydent Żor

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].