Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wzywał do rachunku sumienia, teraz mówi o przelanej czarze goryczy. Poseł Woś gani prezydenta ze starostą za "cyrk" z zakorkowanym Raciborzem

- Urzędnicy nie pomyśleli, że: podwójne wahadło na dojazdówce z Brzezia, wahadło w Markowicach na przejeździe kolejowym i wycięcie asfaltu w Sudole prowadzą do totalnego paraliżu komunikacyjnego w mieście - zagrzmiał na swoim Facebooku wiceminister sprawiedliwości Michał Woś - raciborzanin.

Wzywał do rachunku sumienia, teraz mówi o przelanej czarze goryczy. Poseł Woś gani prezydenta ze starostą za "cyrk" z zakorkowanym Raciborzem
Poseł Michał Woś kolejny raz krytykuje samorządowców z Raciborza i Powiatu Raciborskiego za sposób sprawowania przez nich władzy

- Kto odpowiada za ten cyrk? - pyta Woś na swoim facebookowym profilu. Podejrzewa, że urzędnicy od koordynacji inwestycji nie widzą "absurdu drogowego".

- Godzinne korki na wszystkich drogach dojazdowych do miasta. Gdzie prezydent? Gdzie starosta?* - szuka winnych polityk Solidarnej Polski.

Przypomina, że walczył o miliony dla Raciborza i o realizowane właśnie inwestycje drogowe oraz kolejowe. - Przez lata byliśmy zapomniani, teraz - nadrabiamy ostatnie dziesięciolecia zaniedbań różnych ekip. Było ciężko, że udało się te inwestycje do miasta ściągnąć. Ale jak można najgorsze etapy tych wieloletnich inwestycji kumulować w jednym miesiącu? - dziwi się Woś.

Zdaniem posła urzędnicy koordynujący inwestycje nie pomyśleli, że:

  • podwójne wahadło na dojazdówce z Brzezia,
  • wahadło w Markowicach na przejeździe kolejowym
  • wycięcie asfaltu w Sudole

doprowadzą do totalnego paraliżu komunikacyjnego miasta.

-Sytuacja z dzisiaj i korek aż pod Bieńkowice - przelewa czarę goryczy. Wczoraj widziałem w Markowicach korek aż do granicy Raciborza, daleko za stacją BP.

Michał Woś uważa, że:

  1. Współpracując z PKP PLP można było np. o miesiąc przesunąć (albo przyspieszyć) remont przejazdu w Markowicach (za miesiąc nie powinno być już wahadła na Brzeziu) - ten remont całej linii trwa od jakiegoś czasu, ale akurat we wrześniu musieli się wziąć za sam przejazd;
  2. drogę na Rybnik można było zacząć nie od Rzuchowa, a od Brzezia - wtedy nie mielibyśmy teraz kumulacji;
  3. łatanie dziur w Sudole - na pewno większość wolałaby jeszcze z miesiąc z tymi dziurami pojeździć - niż stać w korku aż do Bieńkowic. Albo trzeba łatać te dziury w środku nocy, a nie w godzinach szczytu.

- Współczuję wszystkim dojeżdżającym codziennie do pracy, do szkoły, którzy przez nieudolność decydentów marnują godziny w korkach - które byłyby dużo dużo mniejsze gdyby jakość zarządzania była lepsza - podkreślił M. Woś.

Poseł i wiceminister zapowiedział, że wystąpi do władz miasta i powiatu o podjęcie pilnych działań.

- Zabrakło koordynacji - to się musi zmienić - stwierdził na koniec swego internetowego wystąpienia.

* od redakcji - formalnie samorząd miejski i powiatowy nie są bezpośrednio odpowiedzialne za inwestycje prowadzone przez Województwo Śląskie, GDDKiA oraz PKP.

Ludzie

Michał Woś

sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości

18 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~fanklubprezesa (46.223. * .29) 25.09.2021 06:22

Halo korekta! Znajdź błąd w tytule. Do pomocy w czelendżu możesz wziąć cenzora, bo cię nudzi.

~wks43 (185.136. * .73) 22.09.2021 10:40

żadamy festiwali,tężni, boiska ze sztuczną nawierzchnią i koncertów Zdechłego Osa. miasto będzie wielkie!!!

~januar (31.42. * .37) 22.09.2021 09:31
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

niech polityk SP zajmie się raczej porządkiem w sądach

~mieszkankaocic (89.151. * .210) 22.09.2021 09:04
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Cytat autora "Racibórz przeprasza za Wosia"

~KradnąKrzyczyZłodziej (46.134. * .43) 22.09.2021 07:21
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Komediant

ble 22.09.2021 06:50
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

@Naskos co ty, zapomnij... za niskie progi dla naszego królewicza

~Naskos (87.101. * .96) 22.09.2021 01:52
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Wos toruje sobie miejsce na prezydenta Raciborza

Pokaż więcej