Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Historyczne centrum Raciborza ma zmienić się w park kulturowy. Weź udział w warsztatach i zgłoś swoje uwagi do tego, jak powinna wyglądać raciborska starówka

Warsztaty dla mieszkańców odbędą się w czwartek 23 września w sali koncertowej raciborskiego muzeum. Początek o godz. 17.00.

Historyczne centrum Raciborza ma zmienić się w park kulturowy. Weź udział w warsztatach i zgłoś swoje uwagi do tego, jak powinna wyglądać raciborska starówka
Wiceprezydent Dawid Wacławczyk uważa, że rynek jest wspólnym dobrem Raciborza i przy jego zagospodarowaniu należy wyważyć interesy mieszkańców i przedsiębiorców.

- Poprzez interdyscyplinarne warsztaty chcemy zarazić mieszkańców miłością do starego miasta, wspólnie wydobyć to co najbardziej cenne i warte ochrony w historycznym centrum Raciborza. Spotkanie ma wzmocnić dialog samorządu i mieszkańców na temat wspólnotowej partycypacji w planowanym utworzeniu w centrum Raciborza parku kulturowego. Warsztat poprowadzą specjalistki z Instytutu Myśli Polskiej Wojciecha Korfantego: Irena Kontny oraz dr n. hum. Małgorzata Tkacz-Janik - informuje magistrat.

W grudniu 2019 r. Miasto Racibórz przystąpiło do prac nad utworzeniem parku kulturowego. Główny cel tych działań to uporządkowanie estetyki i ładu przestrzennego na raciborskiej starówce. Prace zawieszono w czasie pandemii, ale wrócono do nich w 2021 roku. W urzędzie zorganizowano spotkanie z przedsiębiorcami, którzy prowadzą swoje biznesy w centrum miasta. Utworzenie parku kulturowego w centrum Raciborza dotyczy ich bezpośrednio - oznacza m.in. wprowadzenie zmian w wyglądzie szyldów reklamowych oraz witryn.

Obecnie zespół ds. utworzenia parku kulturowego w Raciborzu uzgadnia treść uchwały o parku kulturowym z Śląskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. Projekt uchwały ma zostać poddany pod głosowanie Rady Miasta Racibórz w grudniu 2021 r.


Zobacz również:

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~eldorado (95.175. * .79) 15.09.2021 19:57

kolejna wtopa