Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Dożynki w gminie Lubomia rozpoczęte. Już po występie Mirosława Szołtyska, czas na Camasutrę i Lady Pank [ZDJĘCIA]

Równo o godzinie 15.00 rozpoczęła się oficjalna część Festynu Dożynkowego w Lubomi, które otworzył wójt Lubomi Czesław Burek. Na jego ręce dożynkowy chleb przekazali starostowie dożynkowi Daria Glenc i Michał Kampka. Wcześniej, bo o godz. 10.00 w kościele parafialnym w Lubomi odbyła się Msza dożynkowa

Dożynki w gminie Lubomia rozpoczęte. Już po występie Mirosława Szołtyska, czas na Camasutrę i Lady Pank [ZDJĘCIA]
Dożynki w Lubomi 2021 - początek

Gmina Lubomia, jako raptem jedna z dwóch w powiecie wodzisławskim (przed tygodniem festyn dożynkowy odbył się w Marklowicach), zdecydowała się zorganizować po roku przerwy festyn dożynkowy, w nieco jednak ograniczonej formie, bo bez tradycyjnego korowodu maszyn rolniczych i platform przygotowanych przez mieszkańców, organizacje społeczne, rolników. - Szkoda, ale zdecydowaliśmy się na to ograniczenie z powodu ograniczeń, jakie niesie pandemia. Nasz korowód jest jednym z największych w regonie, co roku było w nim koło setki maszyn i pojazdów. Zawsze cieszył się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców - mówił Czesław Burek, wójt Gminy Lubomia, dziękując rolnikom za trud włożony w uprawę roli. Podkreślił, że zbiory są dobre, choć poprzedzający je czas, był - i to dosłownie - burzowy.

Następnie wójt podsumował minione dwa lata w gminie. - Naszej gminy nie dotknął lockdown inwestycyjny. Na inwestycje wydaliśmy 51 mln zł, głównie kanalizację sanitarną i drogi - podkreślił. Dziękował za współpracę parlamentarzystom, których zaprosił na dożynki. W wyjątkowy sposób dziękował senator Ewie Gawędzie i posłowi Adamowi Gawędzie. - Jak Biblia mówi: "Po czynach ich poznacie". Nie kierując się w żaden sposób barwami partyjnymi, mogę powiedzieć, że to najskuteczniejsi parlamentarzyści w historii, jeśli chodzi o pomoc gminie - powiedział wójt. Dziękował staroście Leszkowi Bizoniowi, z którym, jak podkreślił, łączą go bardzo dobre relacje. 

Poseł Adam Gawęda przypomniał, że z gminą Lubomia łączą go szczególne relacje, bo jest jej mieszkańcem. - Dziękuję za dobrą współpracę z władzami gminy, które potrafią te środki dobrze pożytkować. Nie chodzi tylko o drogi, ale też o inwestycje w ekologię - powiedział Gawędą, przypominając duży projekt, w ramach którego kilkuset mieszkańców gminy zostanie wyposażonych w Odnawialne Źródła Energii. 

Również starosta wodzisławski Leszek Bizoń przypomniał, że gmina Lubomia to jego dom. - Ta gmina jest mi najbliższa. Dlatego cieszę się, że możemy tu świętować święto plonów. Dziękuję rolnikom za trud włożony w pracę na roli. Za efekty tej roli, z których każdy z nas korzysta - powiedział Bizoń. Zapewnił, że dopóki jest starostą, powiat będzie wspólnie z gminą realizował kolejne inwestycje drogowe. - I to być może już wkrótce - zapewnił. 

Po oficjalnych przemówieniach na scenie pojawił się Mirosław Szołtysek, który zaprezentował swoje największe przeboje. Na scenie wsparł go trębacz Dariusz Barwiński. Obu panom w bawieniu coraz liczniejsze publiki (z każdą minutą plac dożynkowy był coraz pełniejszy, podobnie jak parkingi przy ul. Środkowej, a więc w bezpośrednim sąsiedztwie placu dożynkowego), nie przeszkodziły pewne problemy ze sprzętem ("Ni ma sztromu" - jak to określił Barwiński)

Na godz. 18.30 zaplanowano występ zespołu Camasutra. Zaś o 20.30 Lubomią zawładnie gwiazda wieczoru, legendarna grupa rockowa Lady Pank! 

Ludzie

Adam Gawęda

poseł na Sejm RP IX kadencji (PiS)

Czesław Burek

Wójt Gminy Lubomia

Leszek Bizoń

Starosta Wodzisławski

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Mqrek (37.248. * .174) 13.09.2021 09:51

Problem w tym że to nie chodzi o dzieci szkoleń ale o dziewczyny z zespołów tanecznych

~BywalecLubomi (5.173. * .25) 13.09.2021 01:39
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Bo na takich dożynkach występy dzieci to pomyłka od tego są festyny szkolne czy sołeckie jakieś tam wiejskie czy jak to się nazywa te koncerty noworoczne co szkoła organizuje już od kilku lat sam tam przyjeżdżam na zaproszenie znajomych i co roku jestem pod wrażeniem jak to jest pięknie przygotowane i właśnie te występy dzieci nawet nauczycieli widać że szkoła idzie z duchem czasu jak na zachodzie , dożynki zreszta też na europejskim poziomie.... . Byłem na tych dożynkach i powiem szczerze że super. Kultura , porządek i zorganizowanie. Zapraszam do miasta obok to się mqurek dowiesz co to jest wstyd i hańba

~Mqrek (188.137. * .71) 12.09.2021 22:49
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Kpina jedna wielka kpina żeby dzieciom obcinać występy bo przyjedzie zaśpiewać jakaś gwiazda z playbacku masakra wstyd i hańba i pewnie usuną ten komentarz bo to pisowcy ale w takim wypadku napisze go znowu aż do skutku

~Festyniak (205.201. * .31) 12.09.2021 21:06
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem