Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Moravia, Bolesław i Rudyszwałd organizują w najbliższy weekend dożynki. Co będzie się działo? [PROGRAMY]

Choć większość samorządów powiatu raciborskiego (oprócz gminy Kornowac) zrezygnowało z dożynek gminnych, to za plony będą dziękowały sołectwa, organizując mniejsze imprezy, ale nie mniej bogate w programy. W najbliższy weekend (tj. 21 i 22 sierpnia) takie spotkania odbędą się w dwóch gminach Raciborszczyzny: Krzyżanowicach oraz w Krzanowicach. Natomiast bez hucznych imprez, ale z uroczystymi mszami świętymi będą świętować w Roszkowie, Makowie i Żerdziach. Poniżej programy.

Moravia, Bolesław i Rudyszwałd organizują w najbliższy weekend dożynki. Co będzie się działo? [PROGRAMY]
Na zdjęciu KGW Zabełków podczas dożynek gminy Krzyżanowice, które w 2019 roku zorganizowało w sołectwie Rudyszwałd. W tym roku w tej miejscowości odbędzie się wiejskie święto plonów (fot. Mariusz Weidner).

Moravia (gm. Krzanowice)

Rudyszwałd (gm. Krzyżanowice)

Bolesław (gm. Krzyżanowice)

Roszków (gm. Krzyżanowice)

W niedzielę 22 sierpnia odbędą się także dożynki w Roszkowie. Na 10.30 zaplanowano uroczystą mszę świętą w miejscowym kościele.

Maków (gm. Pietrowice Wielkie)

W Makowie uroczystości kościele rozpoczną się o godzinie 11.00. Msza będzie połączona z 800-leciem wsi. Świętowanie jubileuszu w ramach wydarzenia kulturalnego przełożono na 2022 rok.

Żerdziny (gm. Pietrowice Wielkie)

Tego dnia świętować będą również Żerdziny. Na 12.00 zaplanowano mszę świętą w miejscowej kaplicy, wcześniej miejscowi pojadą do Cyprzanowa po proboszcza, bo do tej parafii ta wioska należy.


Czytaj również: 

Dziękujemy za plony. Dożynki 2021 [ZAPOWIEDZI i RELACJE] 45 wiadomości, 14 komentarzy w dyskusji, 2267 zdjęć, 6 filmów
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].