Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W Żorach lato w pełni. Kąpielisko Śmieszek oblegane przez mieszkańców [ZDJĘCIA]

Wakacje i upalne dni sprzyjają kąpielom słonecznym oraz wodnym, a w Żorach mieszkańcy szczególnie upodobali sobie kąpielisko Śmieszek. Sprawdziliśmy, czy teren podoba się użytkownikom. 

W Żorach lato w pełni. Kąpielisko Śmieszek oblegane przez mieszkańców [ZDJĘCIA]
Kąpielisko Śmieszek jest miejscem, z którego chętnie korzystają żorzanie.

W Żorach lato w pełni. Kąpielisko Śmieszek oblegane przez mieszkańców [ZDJĘCIA]

- Przychodzimy tu z całą rodziną, jak tylko mamy chwilę czasu. Plaża i miejsce do kąpieli jest dobrze zaaranżowane, wszystko odbywa się pod okiem ratownika, więc nie mamy obaw o wodne zabawy dzieci - mówi nam pani Anna, użytkowniczka kąpieliska. Zdaniem ratowników WOPR, obłożenie kąpieliska jest zależne od pogody i panującego upału. Ostatnie dni pokazują, że mieszkańcy Żor lubią spędzać czas w tym miejscu. 

Kolonie chętnie odwiedzają kąpielisko

Na terenie Śmieszka również odbywają się zajęcia plenerowe letnich półkolonii różnych jednostek. Podczas naszej wizyty na terenie żorskiego kąpieliska, gościli tam podopieczni półkolonii letnich Miejskiego Ośrodka Kultury w Żorach, którzy oprócz wyjsć na Śmieszek m.in. biorą udział w warsztatach z pszczelarzem, uczestniczą w kreatywnych warsztatach artystycznych, wyjściach do kina, wycieczkach (m.in. do ZOO w Chorzowie oraz Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu).

Wypożyczalnia sprzętu wodnego

Warto dodać, że użytkownicy kąpieliska mogą także korzystać z wypożyczalni sprzętu wodnego MOSiR Żory. Do wypozyczenia są m.in. kajaki, rowerki wodne, deski SUP oraz inny sprzęt pływający. 

 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].