Sobota, 31 lipca 2021

imieniny: Ignacego, Ernesty, Lubomira

RSS

W gminach będzie kolejna edycja bezpłatnej sterylizacji i kastracji zwierząt

22.07.2021 09:08 | 0 komentarzy | apa

W lipcu 2020 r. Fundacja ZWIERZ rozpoczęła projekt ZWIERZowa Akcję Kastracja. W edycji 2020/21 bierze udział 28 gmin, a już dziś fundacja zachęca do udziału kolejnej edycji. 

W gminach będzie kolejna edycja bezpłatnej sterylizacji i kastracji zwierząt
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Skuteczne i trwałe zwalczanie bezdomności wśród zwierząt możliwe jest poprzez wprowadzenie powszechnych programów kastracji oraz edukację mieszkańców w tym zakresie. Dlatego chcemy wspierać lokalne organizacje oraz aktywistów w skutecznym nawiązywaniu partnerstw z samorządem na rzecz inicjowania w gminach bezpłatnych programów kastracji zwierząt - mówi Małgorzata Matyja z fundacji ZWIERZ. 

 

ZWIERZowa Akcja Kastracja! oparta jest na:

  • inicjowaniu w gminach programów bezpłatnych dla mieszkańców kastracji zwierząt właścicielskich i kotów wolno żyjących. Każdej z gmin, która przeznaczy na znakowanie i kastrację zwierząt co najmniej 5 000 zł, Fundacja ZWIERZ przekaże drugie 5 000 zł.
  • działaniach edukacyjnych: w ramach Akcji odbyły się szkolenia dla organizacji nt „Profesjonalne i skuteczne działanie na rzecz kastracji i trwałego znakowania zwierząt przebywających pod opieką mieszkańców gminy oraz kastracji kotów wolno żyjących” oraz dla pracowników Urzędów Gmin z zakresu
  • działaniach informacyjnych wśród mieszkańców, dotyczących zapobiegania bezdomności zwierząt.

 

Rozpoczął się nabór do ZWIERZowej Akcji Kastracja 2021/22. Apel skierowany jest do organizacji i aktywistów, chcących skutecznie przeciwdziałać na rzecz bezdomności zwierząt.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Fundacja ZWIERZ czeka na zgłoszenia do 31.07.2021 r.

Formularz zgłoszeniowy oraz szczegóły dot. etapów projektu, jego regulamin i formularz zapisów dostępne są na stronie: www.akcjakastracja.org.