Patrol
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Sierżant z Raciborza na czele gangu. Rabował Ukraińców na autostradach

Nawet dwanaście lat więzienia grozi policjantowi z Raciborza, który stał na czele grupy, która okradała Ukraińców w rejonie autostrady A4. Jej członkowie podszywali się pod policjantów, zastraszali bronią i gazem obcokrajowców.

Sierżant z Raciborza na czele gangu. Rabował Ukraińców na autostradach

Jesienią ubiegłego roku na jedną z komend w województwie małopolskim zgłosił się obywatel Ukrainy, który na autostradzie przekazał policjantom złotówki, dolary i euro o wartości ponad dwudziestu tysięcy złotych. Szybko okazało się, policjanci, którzy odjechali z pieniędzmi, byli przebierańcami. Kilka tygodni później małopolska policja otrzymała kolejne zgłoszenie od obywatela Ukrainy, który poinformował o próbie odebrania pieniędzy przez trzy osoby, przedstawiające się jako policjanci. Również w rejonie autostrady A4.

- Sprawcy byli zawsze ubrani po cywilnemu, tylko w jednym przypadku, jeden z nich miał maseczkę z napisem policja. Posiadali przy sobie elementy policyjnego wyposażenia jak broń czy kajdanki - mówi nam prokurator Mieczysław Sienicki z Prokuratury Okręgowej w Tarnowie. Grupa dopuściła się jeszcze kilku prób zarekwirowania pieniędzy. – Za każdym razem mechanizm był podobny. Mężczyźni informowali, że pieniądze, które posiadają przy sobie Ukraińcy, mogą był fałszywe. Rekwirowali je celem sprawdzenia ich autentyczności – mówi prokurator.

Część z Ukraińców podejrzewała oszustwo i nie chciała oddawać pieniędzy. Wtedy policjanci stosowali przemoc i gaz, grozili również przedmiotem przypominającym broń palną. Tym samym wyczerpali znamiona przestępstwa rozboju, za co grozi nawet 12 lat więzienia. Kiedy zaczęto podejrzewać, że w grupie może działać prawdziwy policjant, w sprawę włączyło się Biuro Spraw Wewnętrznych (policja w policji) Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. – Tu trzeba oddać BSW, że policja sama namierzyła i wyłuskała sobie sprawców. Robiąc doskonałą robotę – mówi prokurator.

Wkrótce policjanci zatrzymali całą trójkę - Marcina P., Antoniego M. i Sebastiana C.. - To stosunkowo młodzi ludzie, w wieku około trzydziestu lat. Niemal rówieśnicy. Znali się z dzieciństwa, właściwie z jednego podwórka w Raciborzu - mówi nam prokurator Mieczysław Sienicki.

Pikanterii sprawie dodaje fakt, że Marcin P. to prawdziwy policjant. Podczas napadów na Ukraińców pracował w Komendzie Powiatowej Policji w Raciborzu. Jak ustaliliśmy, do Raciborza trafił z jednostki ościennej kilka lat temu. Służył w stopniu sierżanta, w wydziel prewencji. Był policjantem pracującym „na ulicy”. Wszczęto wobec niego postępowanie wydalenia ze służby. Cała trójka mężczyzn została aresztowana. Grozi im do 12 lat więzienia.

(acz)

8 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Johnnhzarizony (37.47. * .77) 22.08.2021 19:48

Chodzi o paulista z Warynskiego?

~szachcic (188.137. * .64) 22.07.2021 10:08

Roboll , taka jest policja, BSW jak by do Wodzisławia wjechali to by były prawdziwe jaja, szczególnie do młodych, to co oni wyprawiają to się w pale nie mieści.

~Roboll (5.184. * .237) 21.07.2021 12:18
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Jak mozna byc tak podlym czlowiekiem,przyjechali tu bo u nich bieda,pracowali godnie a taki ch...j ich okradal

~Politycznyznawca (46.204. * .75) 20.07.2021 21:58
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

aus ma rację, ma zwrócić całe wynagrodzenie, a lat przepracowanych w Policji nie powinno mu się wliczać do emerytury!

~gorgel (46.204. * .3) 20.07.2021 21:14
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Gang dzikich wieprzy :)

~Wiśka (83.7. * .161) 20.07.2021 20:33
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Ja pierdziele,ludzi już całkiem pojebało.

aus 20.07.2021 19:41
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

powinien zwracać zarobek z okresu kiedy popełniał przestępstwo do dnia dzisiejszego bo skoro łamał prawo to niesłusznie dostał wynagrodzenie za to, że był "policjantem". Dodatkowo sąd powinien mu wymierzyć najwyższą możliwą karę. Wstyd i gańba taki tylko przyniósł prawdziwym policjantom.

~AtociekawE (188.147. * .174) 20.07.2021 18:48
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

W pale się nie mieści.