Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pytanie Czytelnika: skoro PRD wciąż nie ma otaczarni, to dlaczego Miasto nie likwiduje tej spółki?

Czytelnik, który zadał nam to pytanie, jest zaniepokojonym mieszkańcem gminy Lubomia, który ma doświadczenie w pracy w administracji i aktywnie śledzi sprawę przenosin wytwórni asfaltu Przedsiębiorstwa Robót Drogowych w Raciborzu. Podobnie jak jego sąsiedzi z gminy nie chce, aby otaczania stanęła w planowanej lokalizacji na ziemi wodzisławskiej.

Pytanie Czytelnika: skoro PRD wciąż nie ma otaczarni, to dlaczego Miasto nie likwiduje tej spółki?
Prezydent Raciborza Dariusz Polowy złożył prezesowi PRD ukłon i podziękowania za optymalizację kosztów i reorganizację pracy w spółce

Czytelnik (dane do wiadomości redakcji) pamięta gorącą dyskusję o przyszłości raciborskiego PRD sprzed kilku lat i ówczesne stwierdzenia, że bez swojej wytwórni asfaltu, działalność takiej spółki stanie się nieekonomiczna. Mówiono wtedy na forum samorządu, że fiasko przenosin otaczarni oznaczać będzie konieczność likwidacji PRD. Mimo że w Płoni - siedzibie PRD, tzw. asfaltownia już dawno nie pracuje, to dotąd nie sfinalizowano formalności z jej przenosinami na teren gminy Lubomia.

PRD nie ma się czego wstydzić

W ślad za zainteresowaniem Czytelnika spytaliśmy prezydenta Dariusza Polowego o status sprawy z otaczarnią - czy jej przenosiny są nadal aktualne; czy zamiar Miasta i PRD w tej kwestii się nie zmienił i co z tematem likwidacji spółki skoro otaczarnia nadal nie pracuje?

- Trudno likwidować spółkę dochodową od lat, która nawet w roku pandemicznym i bez otaczarni nie ma wyniku rocznego poniżej zera. Może nie jest to wynik spektakularny, ale też nie ma się czego wstydzić - zaznaczył Dariusz Polowy zapytany przez Nowiny.

Nie ma nad PRD ręcznego sterowania

Za optymalizację kosztów i reorganizację pracy, bez konieczności dokonywania zwolnień, prezydent pochwalił na posesyjnej konferencji prasowej prezesa PRD Krzysztofa Wrazidłę.

- Tu mój ukłon i podziękowania dla pana prezesa - stwierdził Dariusz Polowy.

Odniósł się także do kwestii przeniesienia wytwórni asfaltu. - To prezes spółki jest najlepiej poinformowany w tym temacie i dzielił się tą wiedzą na sesji. Spółka nadal prowadzi postępowanie w tej sprawie. Mimo że Miasto jest właścicielem PRD, to spółka nie jest ręcznie sterowana przez wydział czy prezydenta. Przecież to nie Miasto stara się o nowe zlecenia, o pracę dla ludzi zatrudnionych w PRD - mówił Dariusz Polowy.

Dodał ponadto, że zarząd PRD podejmuje stosowne działania w sprawie przenosin, ale aktualnie znalazł się w sporze administracyjnym. - Ten spór sobie przebiega, a spółka sobie nieźle radzi. Pozostawmy ten temat, aż zostanie to rozstrzygnięte na drodze administracyjnej - podsumowała głowa miasta.


Czytaj także:

https://www.nowiny.pl/biznes/178497-rycka-spytal-jak-prd-sobie-radzi-bez-otaczarni-konieczny-to-maglowanie-prezesa-sesja.html

Ludzie

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Dariusz1974 (94.254. * .64) 09.07.2021 09:17

Darki dajcie spokoj lekarzowi,a bierzcie sie do konkretnej roboty!

~zegarek (209.58. * .210) 08.07.2021 22:14

Marek

~Politycznyznawca (37.30. * .220) 08.07.2021 21:21

Hmmm. Czy to Marek?

~Marian72 (37.19. * .160) 08.07.2021 17:05

Czyżby Marek L?