Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Młodzieżowa Rada Miasta podsumowała rok

24 czerwca odbyła się III sesja Młodzieżowej Rady Miasta Rybnika. W jej trakcie podsumowano cały rok pracy młodzieżowych radnych - przywołano wspomnienia minionego roku oraz pożegnano 14 radnych - tegorocznych maturzystów.

Młodzieżowa Rada Miasta podsumowała rok
Pomimo smutku związanego z pożegnaniem, radni z zapałem i głowami pełnymi pomysłów czekają na nowy rok i nowych radnych

Obrady rozpoczęły się podziękowań odchodzącym radnym za lata pracy i wytrwałość – z rąk naczelnika Wydziału Edukacji, Katarzyny Fojcik, odebrali oni również symboliczne upominki.

Ten rok był dla Młodzieżowej Rady inny od poprzednich. Sytuacja epidemiczna wprowadziła wiele nowych rozwiązań. Radni pokazali jednak, że żadne przeszkody nie są niemożliwe do pokonania. Z sukcesem udało się przeprowadzić „Czapkę św. Mikołaja”, Budżet Partycypacyjny czy też Kartę Rabatową MRM.

Właśnie tej ostatniej akcji poświęcono na sesji więcej uwagi. Pomimo trudnej sytuacji gospodarczej udało się zebrać 17 partnerów Karty Rabatowej MRM. Na liście Karty znajdują się stali, jak i nowi partnerzy. W piątek, 25 czerwca, 1502 uczniów szkół średnich ze średnią równą lub powyżej 4,5 otrzymało Karty Rabatowe MRM wraz ze świadectwami.

Podczas obrad podsumowano też wyjazd szkoleniowy do Brennej w ramach projektu Fundacji Europejski Instytut Outsourcingu - Youth Councils: Advisors and Activits Together. Tam radni szkolili się w zakresie prowadzenia social mediów, komunikacji w zespole oraz z organami zewnętrznymi. Jeden z bloków zajęć poruszał problem działania rad podczas pandemii i po jej zakończeniu. Radni wypracowywali rozwiązania, które teraz będą mogli zastosować w rzeczywistości.

Na końcu młodzieżowi radni podziękowali koordynatorce MRM, Katarzynie Korbie za cały rok pracy. Swoją kadencję skończył również zarząd. Młodzieżową Radę opuszcza przewodniczący Jan Pałasz oraz wiceprzewodnicząca Natalia Landek. 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].