Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Festiwal Górnej Odry w Żorach. Zumba, kajaki i bieg na Śmieszku [ZDJĘCIA]

Festiwal Górnej Odry w sobotę 26 czerwca zawitał również do Żor, gdzie atrakcje dla uczestników przygotowano na Kąpielisku Śmieszek oraz w Muzeum Ognia. W niedzielę także na mieszkańców czeka sporo atrakcji! 

Festiwal Górnej Odry w Żorach. Zumba, kajaki i bieg na Śmieszku [ZDJĘCIA]
W Żorach Festiwal Górnej Odry przyciągnął wielu mieszkańców na kąpielisko Śmieszek.

Festiwal Górnej Odry w Żorach. Zumba, kajaki i bieg na Śmieszku [ZDJĘCIA]

Festiwal Górnej Odry w Żorach przyciągnął mieszkańców w pełnym przedziale wiekowym. Najmłodsi chętnie brali udział w stanowisku z ekperymentami, wraz z rodzicami pobiegli na orientację, a także z dużym zainteresowaniem angażowali się w gry i zabawy. Starsi chętnie zażyli ruchu, zarówno przed sceną, gdzie można było włączyć się w ćwiczenia fitness z Weroniką Poradą oraz zumby z Joanną Dziedzic. Były także warsztaty kajakowe, wyścigi smoczych łodzi, strefa chillout i odprężająca, hawajska atmosfera. 

Nie tylko na Śmieszku

W Muzeum Ognia natomiast dzieci mogły wziąć udział w warsztatach "Ciecz nieniutonowska", a na terenie Parku Wodnego Aquarion zorganizowano Maraton Aqua Fitness. Warto dodać, że już w piątek 25 czerwca miejskie wodociągi zaprosiły na Dzień Otwarty, aby pokazać mieszkańcom pracę zakładu, a w Muzeum Ognia odbyły się już warsztaty "Ogniowy slime".

W niedzielę sporo atrakcji

Niedziela również zapowiada się bardzo ciekawie. Od 10.00 o 16.00 w Muzeum Ognia potrwają warsztaty "Erupcja wulkanu". Na kąpielisku Śmieszek zabawa zacznie się o 13.00 Festiwalem Piosenki Harcerskiej.  Później m.in. warsztaty wyplatania wianków, spektakl na wodzie "Harry Water", występ Bartosza Gajdy, koncerty MuzyKajaka, Ryczące 20, a wieczorem sobótkowe ognisko integracyjne i puszczanie wianków na wodzie. 

Kraina Górnej Odry to wyjątkowe miejsce na styku narodowości oraz kultur krajów i regionów połączonych wspólną historią. Obejmuje obszar położony nad dopływami Odry – Rudą i Olzą oraz Pojezierzem Palowickim i Zalewem Rybnickim. To miejsce bliskie naturze, które stwarza możliwość uprawiania turystyki aktywnej. W Krainie Górnej Odry znajdą coś dla siebie miłośnicy wypoczynku na wodzie, nad wodą i nie tylko.

Pierwsza edycja Festiwalu Górnej Odry, który odbywa się od 25-27 czerwca pomoże Wam odkryć tę moc niezwykłości, które skrywa w sobie Kraina Górnej Odry. Festiwal będzie odbywał się jednocześnie w kilku miastach: Raciborzu, Turzach w gminie Kuźnia Raciborska, Chałupkach, Wodzisławiu Śląskim, Rybniku, Jastrzębiu-Zdroju oraz w ŻorachFestiwal Górnej Odry odbywa się dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Festiwal Górnej Odry - relacja z całego regionu 26 wiadomości, 9 komentarzy w dyskusji, 1771 zdjęć
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].