Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Syndyk w Ramecie: pracownicy dostaną swoje pieniądze. Nowy numer Nowin Raciborskich

Z końcem lipca świadectwa pracy mają otrzymać wszyscy pracownicy spół- dzielni meblarskiej, czyli 194 osoby. – Pieniądze na pokrycie zaległości finansowych wobec nich mają pochodzić z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Co z wierzycielami Ramety? Długi przekraczają 20 mln zł. – Nie jestem w stanie powiedzieć dziś, czy wierzyciele odzyskają 10% czy 50% należności, ale mogę obiecać, że będziemy robić wszystko, by majątek spółdzielni sprzedać za możliwie najlepszą cenę – mówi nam Aneta Brachaczek – syndyk masy upadłości.

Syndyk w Ramecie: pracownicy dostaną swoje pieniądze. Nowy numer Nowin Raciborskich

Ponadto w numerze:

 • Zapisują się nowe karty w dziejach OSP Markowice. Z funkcji ustąpił prezes Roland Kotula. Jego następcą został Daniel Tumula
 • Kot nowym radnym Kuźni. Mateusz Kot pokonał Adama Skórkę w wyborach uzupełniających do rady miejskiej
 • Nowy dworzec PKP w Raciborzu ma być gotowy w 2023 roku
 • Radny Mikołajczyk doniósł do prokuratura na starostę raciborskiego
 • Obiecujący start jarmarku staroci w Krzanowicach. Zorganizował go Tomasz Pluta
 • Festiwal Średniowieczny od A do Z
 • Bohater, który służył ludziom. 100-lecie święceń arcybiskupa Gawliny w Strzybniku
 • Bożydar Nosacz „podsłuchał” dialogi polityków w Strzybniku
 • Tragiczne wydarzenia na scenie „Strzechy” gdzie tancerze ćwiczyli do występu
 • Trzy domy księdza Łukasza Libowskiego
 • Poszukiwacze zaginionego kompromisu czyli prezydent Dariusz Polowy i jego opozycja w radzie miasta
 • Panowie Warszawie wrócili na górski szlak

Kup dostęp do e-wydania aktualnego numeru Nowin Raciborskich

Ludzie

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Mateusz Kot

Radny miejski Kuźni Raciborskiej

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~DurnyRameciarzPracownik (78.31. * .236) 23.06.2021 16:55

ten syndyk z tym byłym prezesem to jakiś cyrk ? jak można tak kłamać i szukać winnego w tych których najbardziej się dojiło i okradało. Czy pensja w wysokości 2300 PLN jest wstanie doprowadzić zakład do takiej katastrofy. Sami braliście po 10000 / 15000 PLN jak śmiecie oskarżać zmobbingowanych pracowników którzy robili wam te wypłaty wam - siedzących na stołkach popijających ciastko kawą. Ponad 100 osób dostało wezwania na policje na przesłuchania mamy wielką nadzieje ze pojdziecie Śiedziec a za ten artykuł to spotkamy sie w sadzie cywilnym pani była prezes. Będziecie Publicznie Przepraszać !!!!!!!!!!!