Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Setki słowiańskich i nordyckich wojów w drodze do Raciborza. Nie przegap Raciborskiego Festiwalu Średniowiecznego i... innych wydarzeń. Będzie się działo!

TEKST AKTUALIZOWANY

11. Raciborski Festiwal Średniowieczny to wydarzenie numer jeden nadchodzącego weekendu. Sprawdź, co jeszcze będzie się działo w okolicach Raciborza w dniach 18-20 czerwca.

Setki słowiańskich i nordyckich wojów w drodze do Raciborza. Nie przegap Raciborskiego Festiwalu Średniowiecznego i... innych wydarzeń. Będzie się działo!
Wielka bitwa wojów to widowiskowy, żelazny punkt każdego Raciborskiego Festiwalu Średniowiecznego. W tym roku bitwy będą dwie, a cały program imprezy jest wypełniony atrakcjami.

Drengowie idą na rekord

Kilkuset odtwórców, kilkadziesiąt namiotów, godziny pokazów walk i rzemiosła, kramy, zabawy dla dzieci, koncerty - to tylko część atrakcji, na jakie liczyć możemy w dniach 18.06 - 20.06 2021 w raciborskim Grodzie w Arboretum Bramy Morawskiej. Oto program imprezy:

Zobacz również:

Co jeszcze w ten weekend?

Otwarcie basenu przy Oborze

W piątek 18 czerwca o godz. 14.00 zostanie otwarte kąpielisko "Obora" przy ul. Markowickiej 1 w Raciborzu. W weekend basen będzie otwarty od godz. 9.00 do godz. 20.00.

Dodatkowo w sobotę zaplanowano imprezę w hawajskich klimatach (w cenie biletu). Więcej informacji TUTAJ.

Powrót mocnego rocka

Uwaga! Zaplanowany na 18 czerwca koncert zespołów The trAst, Pro-Creation oraz Indignity został odwołany.

Coś dla fanów rowerów i militariów

19 czerwca Racibórz zaprasza na Rajd Rowerowy szlakiem Abp. Józefa Gawliny. Start o godz. 10.00 z raciborskiego rynku. Udział w rajdzie jest bezpłatny. Zapisy do 18.06.2021 r. do godziny 12.00 (telefonicznie pod numerem: 32 7550749 do Wydziału Promocji, Kultury, Turystyki i Sportu Urzędu Miasta w Raciborzu).

Celem rajdu są "Ogrody Gawliny" w Strzybniku. Tam o godz. 11.00 zostanie odprawiona msza święta z udziałem Biskupa Polowego Wojska Polskiego.  O godz. 12.00 zostanie otwarta wystawa fotografii poświęcona życiu pochodzącego ze Strzybnika arcybiskupa Józefa Gawliny. Od godz. 13.00 do godz. 16.00 będzie można zwiedzać stoiska rekonstruktorów (II wojna światowa, współczesne formacje).

Dodajmy, że 20 czerwca w kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rudniku zostanie odprawiona msza św. w intencji 100-lecia święceń kapłańskich Józefa Gawliny. Początek o godz. 11.00. Po mszy świętej zaplanowano złożenie kwiatów na grobie rodziców abp. Józefa Gawliny (godz. 12.30). Więcej informacji TUTAJ.

Przyjdź, zobacz, kup, sprzedaj

W sobotę 19 czerwca zostanie zorganizowany II Zamkowy Pchli Targ. Początek o godz. 10.00. Więcej informacji TUTAJ.

Zlot cruiserów

Również 19 czerwca na pl. Dominikańskim w Raciborzu zostanie zorganizowany zlot miłośników Chryslera PT Cruiser. Początek o godz. 13.00.

"Strzecha" wraca po pandemii

Uwaga! Zaplanowany na 19 czerwca koncert "Idzie nowe, hej!" w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca "Strzecha" im. Joli Rymszy został odwołany.

Pierwszy zlot foodtrucków w Rudach

W dniach 19 - 20 czerwca na parkingu przy Starym Opactwie w Rudach (ul. Cysterska 3) zostanie zorganizowany zlot foodtrucków. Nie zabraknie smaków Meksyku i dalekiego Wschodu, rzemieślniczego piwa, muzyki, konkursów oraz strefy dla dzieci. Godz. 12.00 - 20.00. Po szczegóły odsyłamy do organizatorów (kliknij TUTAJ).

Jarmark na granicy

W niedzielę 20 czerwca warto będzie zajrzeć również do Chałupek w gminie Krzyżanowice, gdzie w okolicach przejścia granicznego i mostu zostanie zorganizowany Jarmark na Granicy. To jedno z największych wydarzeń tego typu w regionie.

Muzyka w Zaczarowanym Ogrodzie

20 czerwca o godz. 17.00 w Zaczarowanym Ogrodzie Arboretum Bramy Morawskiej zostanie rozpocznie się koncert folkowego zespołu Open Folk-Dancerye. Więcej informacji tutaj: Dudy, skrzypce i harfa - średniowieczna muzyka zabrzmi w Zaczarowanym Ogrodzie [ZAPOWIEDŹ].

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Mina (5.184. * .81) 18.06.2021 13:47

Fajnie,fajnie a mogly byc jeszcze szczepienia

~lubieto (103.208. * .133) 17.06.2021 22:34

będzie mieszanie krwi.raz do roku w Skiroławkach