Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Osoby po Covid-19 i zaszczepione powinny unikać nadmiaru słońca

Osoby wyleczone z Covid-19 i zaszczepione przeciwko tej chorobie powinny latem tego roku bardzo ostrożnie korzystać ze słońca, bo ich skóra może być słabsza i bardziej narażona na jego działanie - mówią włoscy eksperci, cytowani przez dziennik „Il Messaggero”.

Osoby po Covid-19 i zaszczepione powinny unikać nadmiaru słońca

Dermatolodzy wyjaśniają, że stan skóry wynikający z zakażenia koronawirusem, lub zaszczepienia wymaga tego, by możliwie najbardziej ją chronić. Osoby po infekcji i po szczepionce powinny odczekać kilka tygodni zanim zaczną się opalać i muszą robić to stopniowo stosując oczywiście kremy ochronne - podkreślają lekarze.

Jak zauważył dermatolog Luca Fania, zakażenie koronawirusem może objawiać się także na skórze, najczęściej w postaci tzw. pokrzywki, wysypki przypominającej odrę lub ospę, czy stanu podobnego do odmrożenia. -Również po zaszczepieniu mogą wystąpić różne stany chorobowe skóry - dodaje Fania.

Koronawirus - wszystko o pandemii 3452 wiadomości, 5512 komentarzy w dyskusji, 3121 zdjęć, 14 filmów

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~op (91.192. * .86) 14.06.2021 18:47

~SzaryObywatel - wiesz pewnie że miliony naszych rodakow uzna cię teraz za głupka bo jak wiadomo bez szczepień Covid zabije całą ludzkość A wiesz skąd to wiadomo? Bo tak powiedziano w telewizji nie przez byle kogo tylko przez znanych aktorów,piosenkarzy i oczywiście celebrytów którzy nie mogą sie mylić Oni są nowoczesni i postepowi a ty jesteś płaskoziemiec

~SzaryObywatel (91.204. * .100) 14.06.2021 18:22

Jeszcze trochę i okaże się, że zaszczepieni nie będą mogli się opalać, nie mogą jeść grzybów shitake i nie mogą wąchać kwiatów konwalii. Do tego dojdzie uczulenie na jeden ze składników proszku do prania, mogą wystąpić ciężkie powikłania po użyciu kremu nawilżającego marki "XYZ" i jeszcze 80 innych objawów i uczuleń. Tak to jest jak się używa NIEPRZEBADANYCH szczepionek - normalnie badania trwają kilkanaście lat (a tu prawie cały cykl od wyizolowania do produkcji w mniej niż rok). Ale spokojnie - wkrótce wprowadzimy nowe lekarstwa na uczulenia (dzięki którym wyciągniemy kolejną kasę). Potem kolejną mutację wirusa, gdzie szczepionka będzie powodowała zatwardzenie lub rozwolnienie - dzięki czemu będziemy produkować jeszcze więcej nic nie wartych "lekarstw". Praktycznie testy alfa i beta - są prowadzone tu i teraz na szeroką skalę. A 7 miliardów ludzi jest królikami doświadczalnymi. Którym trzeba będzie podawać kolejne dawki "przypominające" co rok czy pół. Ograniczyć swobodę - przez tzw "paszporty szczepionkowe" (za chwilę bez których nie będziesz mógł się poruszać nawet we własnym domu) - "dobrowolne" przymusowe szczepienia. Potem kolejne "paszporty" sarsowe, gitowe, vidcowe i jeszcze inne. Do tego kolczyki w uszach, obroże telemetryczne na szyi - jak bydło...