środa, 16 czerwca 2021

imieniny: Aliny, Justyny, Benona

RSS

Żorzanka zdobywczynią tytułu Lady D.

10.06.2021 16:47 | 0 komentarzy | AgaKa

Mariola Wilczek - tegoroczna żorska Lady D. - pomimo swojej choroby jest aktywna zawodowo i niesie pomoc potrzebującym. Wręczenie honorowego wyróżnienia odbyło się 10 czerwca w siedzibie Urzędu Miasta Żory.

Żorzanka zdobywczynią tytułu Lady D.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Konkurs Lady D. Województwa Śląskiego im. Krystyny Bochenek organizowany jest od 2002 roku z inicjatywy Senatora Marka Plury. Wyróżnienia są przyznawane paniom, które pomimo zmagania się z własną niepełnosprawnością wnoszą istotny wkład w różnych obszarach życia.

Mariola Wilczek, pomimo swojej choroby jest aktywna zawodowo i codziennie niesie pomoc potrzebującym. Pełni funkcję Zastępcy Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żorach oraz Dyrektora Ośrodka Interwencji Kryzysowej. Prywatnie jest mężatką i matką czwórki dorosłych dzieci, zmagającą się ze stwardnieniem rozsianym.

W imieniu Kapituły Konkursu pamiątkowy dyplom oraz kwiaty wręczył Tomasz Jakubiec – doradca Senatora Marka Plury. Laureatka otrzymała również kwiaty i pamiątkowy grawerton z rąk Daniela Wawrzyczka, Zastępcy Prezydenta Miasta Żory, który podziękował jej za szlachetne serce i otwartość na drugiego człowieka oraz życzył zdrowia i siły do dalszych działań.