Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Lubomski Masterchef wybrany. To zespół z Bukowa [ZDJĘCIA]

W Wiejskim Domu Kultury w Grabówce odbyła się impreza pod nazwą "Lubomski Masterchef". Stanęły w niej w szranki zespoły kulinarne z Bukowa, Nieboczów i z Grabówki. 

Lubomski Masterchef wybrany. To zespół z Bukowa [ZDJĘCIA]
Konkurs kulinarny wygrał zespół z Bukowa ze swoimi wyjątkowymi pierogami. fot. Szymon Kamczyk

Lubomski Masterchef wybrany. To zespół z Bukowa [ZDJĘCIA]

Wydarzenie choć kameralne, zostało bardzo dobrze przyjęte przez mieszkańców. Na konkursowych stołach pojawiły sie trzy potrawy: żurek, rolada z kluskami i modrą kapustą oraz pierogi. Te ostatnie właśnie zdobyły największe uznanie jury, w którym zasiedli senator Ewa Gawęda, starosta wodzisławski Leszek Bizoń oraz wójt Czesław Burek

- O zwycięstwie pierogów zdecydowały małe niuanse, ale trzeba było wybrać jednego zwycięzcę - wyjaśniła senator Ewa Gawęda, mianowana przez pozostałych członków przewodniczącą jury. 

Kulinaria i spektakl

Podczas wydarzenia zaprezentowano również skrót filmowy spotkania z dietetykiem, które już wcześniej zostało zorganizowane przez GOKSiR Lubomia. Później na scenie zaprezentowali się miejscowi aktorzy, prezentując przedstawienie teatralne na podstawie "Godki o kiszeniu kapusty" Brunona Strzałki. 

Wszyscy goście mogli również skosztować przygotowanych na konkurs potraw i ocenić sami, czy zgadzają się z werdyktem jury. 

Ludzie

Czesław Burek

Wójt Gminy Lubomia

Ewa Gawęda

Senator RP

Leszek Bizoń

Starosta Wodzisławski

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].