Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Polowy ołtarz w piaskownicy. Boże Ciało w Raciborzu Sudole [ZDJĘCIA, WIDEO]

- Nieważne gdzie odprawiamy Eucharystię, bo chodzi o boże dobro - mówił proboszcz Norbert Nowotny z sudolskiej parafii z polowego ołtarza. Umieszczono go na podeście nad piaskownicą przy miejscowej szkole katolickiej. Dopisali wierni. Licznie zgromadzili się na boisku.  

Polowy ołtarz w piaskownicy. Boże Ciało w Raciborzu Sudole [ZDJĘCIA, WIDEO]
Dziewczynki z Sudoła sypiące płatki na trasie procesji na ul. Makuszyńskiego w Raciborzu

Materiał wideo:

Raz na trzy lata bożocielne uroczystości odprawiane są w Sudole (Parafia Matki Bożej Różańcowej) pod gołym niebem. Poprzednia msza polowa też odbyła się przy szkole katolickiej, ale w innym miejscu obszernego terenu przy placówce. Tym razem wybrano zacieniony przedszkolny plac zabaw pod drzewami.

- Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowania tej uroczystości. Wczoraj jak tu przyszedłem jeszcze niczego nie było, a dziś ołtarz stoi jakby tu zawsze był - mówił kapłan z dzielnicy Raciborza. Za budowę ołtarza polowego odpowiedzialni byli mieszkańcy ulicy Hulczyńskiej. Prace koordynował Franciszek Kłosek.

Procesja przeszła ulicą Makuszyńskiego i tzw. "Urbas ulicą". Wzięły w niej udział dzieci w strojach komunijnych, dziewczynki sypiące płatki kwiatów i chłopcy dzwoniący dzwoneczkami. Ołtarze przygotowały w tym roku rodziny: Kalisz, Molęda, Utrata i Kuczera.

Boże Ciało A. D. 2021 w naszym regionie 9 wiadomości, 2 komentarze w dyskusji, 1215 zdjęć, 1 film
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].