Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Trwa odliczanie do Raciborskiego Festiwalu Średniowiecznego. Zobaczcie niesamowitą zapowiedź filmową tego wydarzenia

Odyn włócznią wskazuje, Valkyrie gest ten raduje! Jeszcze przed wakacjami do Raciborza zjadą setki wojów. Wszystko wskazuje na to, że 11. edycja imprezy przebije wszystko, co dotychczas widzieliśmy w naszym mieście.

Trwa odliczanie do Raciborskiego Festiwalu Średniowiecznego. Zobaczcie niesamowitą zapowiedź filmową tego wydarzenia
Kadr z zapowiedzi filmowej Raciborskiego Festiwalu Średniowiecznego. Materiał został zrealizowany przez Kamila Reguskiego, za muzykę odpowiada grupa Żertwa.

11. Raciborski Festiwal Średniowieczny zostanie zorganizowany w dniach 18-20.06.2021 r. Impreza odbędzie się na grodzie przy Arboretum Bramy Morawskiej (Racibórz ul. Markowicka). Dzięki aktywności wojów w ostatnich miesiącach udało się tam wznieść palisadę oraz zaaranżować miejsce do biesiadowania. Jeśli połączymy to z budynkiem bramnym oraz chatą wybudowaną na wczesnośredniowieczną modłę, zyskamy scenerię festiwalu, jakiej dotychczas w Raciborzu nie było.

Wkrótce więcej informacji na temat tego wydarzenia. Tymczasem miłośnikom naszego regionu oraz historii polecamy artykuły na temat Drengów i grodu, który budują oni w Raciborzu:

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].