Patrol
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W kamienicy przy ulicy Kościuszki ulatniał się gaz

Pięć wozów strażackich, pogotowie gazowe, policja i administrator - to siły, które 11 maja zadysponowano do kamienicy przy ulicy Kościuszki w Raciborzu, gdzie ulatniał się gaz.

W kamienicy przy ulicy Kościuszki ulatniał się gaz
Strażacy ustalili, że do rozszczelnienia instalacji gazowej doszło nieopodal piecyka gazowego. Zdjęcie ilustracyjne (arch. Nowiny.pl).

Rozszczelnienie instalacji w okolicach piecyka

200 ppm (cząstek na milion) - tyle wyniosło stężenie gazu w jednym z mieszkań przy ulicy Kościuszki w Raciborzu (11.05.2021 r., godz. 15.30). - Lokatorzy jeszcze przed przybyciem strażaków opuścili lokal - informuje bryg. Roland Kotula, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu.

Strażacy zakręcili główny zawór gazu. Równolegle wykryli nieszczelność instalacji gazowej, wyłączyli instalację elektryczną oraz dokonali pomiarów detektorem wielogazowym. W międzyczasie jedna z ewakuowanych osób zaczęła uskarżać się na ból głowy. Mimo dolegliwości, odmówiła pomocy i zadysponowania ratowników medycznych.

Ostatecznie obecność gazu potwierdzono wyłącznie w mieszkaniu, w którym doszło do rozszczelnienia instalacji (w okolicach piecyka gazowego). Dalsze czynności zmierzające do usunięcia awarii prowadzili pracownicy pogotowia gazowego.

Kłęby dymu w Krzanowicach i nie tylko

Dodajmy, że 11 maja strażacy z powiatu raciborskiego wyjeżdżali do akcji jeszcze osiem razy. Oto lista zdarzeń:

1. Alarm z monitoringu pożarowego w obiekcie handlowym przy ul. Rybnickiej w Raciborzu (godz. 9.25). Alarm okazał się fałszywy.

2. Pożar drewnianego pomostu, łodzi oraz trzciny w rejonie ulicy Kolejowej w Krzanowicach (godz. 15.37). Strażacy zawodowi wspierani przez ochotników ugasili ogień. Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 2 tys. zł. Przypuszczalnie przyczyną zaprószenia ognia było podpalenie.

3. Dowóz 2 osób na szczepienie w Rudach (godz. 16.30).

4. Neutralizacja plamy substancji ropopochodnej na ul. Kwiatowej w Raciborzu (godz. 16.48). Plama miała 1,5 m szerokości i 500 m długości.

5. Neutralizacja plamy substancji ropopochodnej na ul. Bończyka w Borucinie (godz. 16.51).

6. Ugaszenie pożaru śmieci oraz trawy w rejonie ulicy Lekarskiej w Raciborzu (godz. 17.39). Przypuszczalnie przyczyną zaprószenia ognia mogło być podpalenie.

7. Uruchomienie czujnika tlenku węgla w mieszkaniu przy ul. Długiej w Raciborzu (godz. 19.08). Strażacy potwierdzili obecność czadu w powietrzu. Troje lokatorów opuściło mieszkanie przed ich przybyciem. Tlenek węgla uwalniał się po uruchomieniu piecyka gazowego. Zalecono kontrolę urządzenia oraz przewodów wentylacyjnych i kominowych przez specjalistów.

8. Rzekoma plama oleju na jezdni ulicy Kozielskiej w Raciborzu (godz. 21.07), na której przewrócił się motocyklista. Na miejscu obecni byli strażacy oraz policjanci. Plamy oleju nie stwierdzono. Zgłoszenie zakwalifikowano do kategorii alarmów fałszywych w dobrej wierze.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].