Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Politycy prawicy liczą na deszcz unijnych euro dla Raciborza

Partia rządząca potrzebuje większości sejmowej w głosowaniu nad ratyfikacją nowego budżetu unijnego. Politycy PiS zorganizowali w całej Polsce wystąpienia publiczne promujące ten cel. W Raciborzu pojawili się państwo Ewa i Adam Gawędowie - senator RP oraz poseł na Sejm RO. Przywitali ich na rynku prezydent Dariusz Polowy i małżeństwo Magdalena i Tomasz Kusy - radni z Miasta i Powiatu.

Politycy prawicy liczą na deszcz unijnych euro dla Raciborza
Politycy PiS i prezydent Raciborza na rynku przy bilbordzie promującym budżet unijny

Poseł Gawęda podkreślał, że to bardzo ważna decyzja, aby parlament przyjął ustawę o zasobach własnych. - Podkreślamy tu wagę tej istotnej decyzji, która będzie skutkowała na dziesiątki lat, na wiele pokoleń - mówił.

Decyzja pokoleniowa

Jak dodał, Polska ma szansę pozyskać rekordową kwotę w ramach budżetu UE i jest to szansa, której nie można zmarnować.

- Każdy, kto jest odpowiedzialny za przyszłość Polski, powinien podjąć dobrą decyzję, która pozwoli na odbudowanie naszego potencjału po pandemii - oznajmił polityk PiS.

Dziwił się, że partia prounijna, jaką określa się PO, teraz mówi o sprzeciwie w głosowaniu i burzy ukształtowany ład wspólnotowy. Jeśli dojdzie do ratyfikacji unijnego budżetu przez Polskę, to już w czerwcu będzie można składać projekty w unijnym naborze.

Wejdzie wszystkimi drzwiami

Prezydent Raciborza Dariusz Polowy przypomniał, że idąc do wyborów samorządowych, mówił o współpracy na różnych szczeblach władzy, od samorządu po centralę. - Każdy raciborzanin to widzi, że rekordowe w ostatnich latach środki zewnętrzne idą do Raciborza. Powstaje obwodnica. Będziemy za kilka miesięcy tą drogą jeździć. Nowy dom dla seniora przy placu Wolności też powstał przy wsparciu UE. Chociaż w radzie miasta bywają zgrzyty, to trzeba maksymalnie wykorzystać nadchodzącą szansę. Bo może się nie powtórzyć. Będę wchodził wszystkimi drzwiami, aby jak najwięcej z tej wielkiej kwoty uzyskać dla miasta - deklarowała głowa miasta.

Wszystkie ręce na pokład

Senator Ewa Gawęda stwierdziła, że nie wyobraża sobie, że któryś z jej kolegów parlamentarzystów, z jej okręgu wyborczego zagłosuje przeciw tym środkom. - Nie wyobrażam sobie, jak taka osoba będzie mogła wrócić tu i pokazać się mieszkańcom. I powiedzieć im wtedy, że nie będzie nowych inwestycji. Głęboko wierzę w to, że parlamentarzyści bez podziałów politycznych zagłosują za tą ustawą - podkreśliła E. Gawęda.

O zabranie głosu poproszono też Tomasza Kusego, radnego powiatowego z PiS. - Otwierają się możliwości dla ziemi raciborskiej i mam apel do radnych, że jak te środki się pojawią, żeby zrobili wszystko by je spożytkować. Żeby nie było wstydu, że mamy środki, ale trzeba je zwracać, bo powstają podziały na poziomie samorządu - stwierdził Kusy.

Ludzie

Adam Gawęda

poseł na Sejm RP IX kadencji (PiS)

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Ewa Gawęda

Senator RP

12 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Olagola (5.173. * .38) 30.04.2021 22:01
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Radni Kusy co do tej pory zrobili ?
Oprócz promowania złych projektów jak sprzedaż a potem zabudowa pl.Długosza ? Czy tego lodowiska bezsensownego ?Po co nam lodowiska ? Komu to jest potrzebne oprócz prezydenta do zaspokojenia swoich ambicji bez względu na ekologię itd. ? Mało komu potrzebne jest lodowisko ?Jeżeli te pieniądze mają być wydawane na takie inwestycje jak lewostronne bulwary czy to lodowisko to lepiej aby Racibórz ani złotówki nie dostał.

~Odd (185.245. * .180) 30.04.2021 21:47

Woś nie mógł się podpiąć bo jego ugrupowanie jest przeciwne pozyskaniu przez Polskę 770 miliardów. Paranoja

~BelaSRC (37.120. * .156) 30.04.2021 21:28
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Trzymam kciuki. Koniec z wiecznymi opowieściami że brakuje kasy. Wygląda na to że trzeba walczyć o dotacje w Warszawie a nie „zabetonować” się w urzędzie i czekać

~Kiecek (37.120. * .100) 30.04.2021 21:25
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Każda złotówka ściągnięta do Raciborza jest na wagę złota. Po latach stagnacji i marazmu to miasto ma szansę na rozwój

~Krakens (212.102. * .150) 30.04.2021 21:24
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Brawo! Niech wyciągną ile lasy się da. Przykład lodowiska pokazuje że Polowy jest skuteczny.

~piopka (178.255. * .109) 30.04.2021 21:11
oceniono 1 raz
1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~DoPrzeczZpisem (46.204. * .154) 30.04.2021 21:04
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

A z czego robione są bulwary? Z jakiej kasy?

~Colonus (46.204. * .154) 30.04.2021 21:03

A gdzie był Wiesiu? Kasę rozdawali i nie opalał się przy tym?

kałuża 30.04.2021 20:55
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

żenada .........................................................................

~Prorok007 (159.48. * .27) 30.04.2021 20:30
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Kto PiS-owi dał tą władzę. Niestety będą cierpieć wszyscy. I ci, którzy temu nie zapobiegli. A najbardziej wasze dzieci, którzy was przeklną.

~PrzeczZpisem (5.173. * .71) 30.04.2021 20:18
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Nie wstyd panu panie Kusy gadac takie bzdury? Od czego zaczal swoja kadencje prezydent jak nie od rezygnacji z 6 mln na rewitalizację pl. Długosza ? Cały ten wasz PiS i prezydent to tylko pijar i nic poza tym. Budowanie byle jak, byle gdzie byle szybko. Przykład pol ślizgawki zamiast porządnego lodowiska ( Wg was ma byc juz i koniec - byle było ale my byle czego nie chcemy! Boisko zamiast trawiastego kolejny przykład , szatnie za 2 miliony? Spółka miejska i przeżarte w niej pieniądze na pensje !? Tak to wyglada WSZYSTKO BYLE JAK ale za to jaki PR macie dobry.
Ta UE taka zła a teraz łapki po pieniądze! Tak jak pan napisał na swoim fb trzeba rozgonić to towarzystwo to myslal pan tez o sobie? I całym szkodzącym naszemu krajowi PiS-ie?

~Hahaha (159.48. * .28) 30.04.2021 20:13
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Żebraki