Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pszów i Racibórz na mapie Industriady. Jakie obiekty wygrały konkurs?

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, koordynator Industriady 2021 informuje, że konkurs na „obiekt zaprzyjaźniony” 12. edycji święta Szlaku Zabytków Techniki został rozstrzygnięty.

Pszów i Racibórz na mapie Industriady. Jakie obiekty wygrały konkurs?
Browar Zamkowy Racibórz, Pszowska Prochownia i Maszynownia Szybu Chrobry I w Pszowie wśród obiektów zaprzyjaźnionych tegorocznej Industriady.

Technika. To Was zaskoczy” to motyw przewodni tegorocznej Industriady. Podczas festiwalowego święta, obiekty Szlaku Zabytków Techniki, odkryją przed miłośnikami dziedzictwa industrialnego nowe, zaskakujące oblicze kultury przemysłowej naszego województwa.

W ramach wydarzenia ogłoszono konkurs na „obiekt zaprzyjaźniony”. Przyznanie tytułu jest równoznaczne z udziałem w działaniach promocyjnych święta, jak i uczestnictwem w samym festiwalu, którego finał zaplanowano na 11 września 2021 roku.

I już wiadomo, że wraz z miejscami Szlaku Zabytków Techniki, wydarzenie współtworzyć będą obiekty z naszego regionu: Maszynownia Szybu Chrobry I w Pszowie, Pszowska Prochownia oraz Browar Zamkowy Racibórz. Ponadto wśród pięciu wyłonionych miejsc znalazły się również: Stacja Biblioteka w Rudzie Śląskiej i Marina Gliwice na Kanale Gliwickim.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].