Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

imieniny: Juliusza, Ludosława, Zenona

RSS

Młodzież z raciborskiego poprawczaka wykonała 170 budek dla jerzyków

08.04.2021 19:30 | 1 komentarz | żet

Budki lęgowe trafiły do magistratu, który następnie przekaże je wszystkim, którzy zgłosili chęć przygarnięcia jerzyków.

Młodzież z raciborskiego poprawczaka wykonała 170 budek dla jerzyków
Budki lęgowe wykonane w Zakładzie Poprawczym i Schronisku dla Nieletnich w Raciborzu (fot. ZPiSdN w Raciborzu/Facebook).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W Raciborzu rusza pilotażowa akcja wieszania budek lęgowych dla jerzyków. To niewielkie ptaki, które przylatują do Polski w maju, a odlatują już w sierpniu. Żywią się głównie komarami i meszkami. Jeden jerzyk może zjeść w ciągu dnia dziesiątki tysięcy tych owadów.

Na przełomie lutego i marca Urząd Miasta Racibórz skierował do raciborzan komunikat, w którym prosił o kontakt tych mieszkańców, którzy byliby chętni zamontować na swoim terenie budki lęgowe dla jerzyków. Osoby, które zadeklarowały wtedy chęć montażu budki w swoim otoczeniu, mogą ją teraz odebrać w wydziale ochrony środowiska Urzędu Miasta Racibórz.

170 takich budek wykonali podopieczni Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Raciborzu. Budki trafiły już do raciborskiego magistratu.  - Raciborzanie - teraz wszystko w waszych rękach - czytamy w wiadomości Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Raciborzu, którą opublikowano w mediach społecznościowych.