Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

imieniny: Juliusza, Ludosława, Zenona

RSS

4 nowe place zabaw pojawią się w 3 dzielnicach Wodzisławia

08.04.2021 10:50 | 1 komentarz | AgaKa

Mieszkańcy w ramach Wodzisławskiego Budżetu Obywatelskiego zdecydowali, że w mieście powstaną cztery nowe place zabaw. Już niedługo pojawią się one w dzielnicach: Radlin II, Wilchwy oraz Kokoszyce. Na ten cel w budżecie miasta zabezpieczono ponad 400 tysięcy złotych. Do przetargu zgłoszono 13 ofert.

4 nowe place zabaw pojawią się w 3 dzielnicach Wodzisławia
Już niebawem najmłodsi mieszkańcy Radlina II, Wilchw i Kokoszyc będą mogli korzystać z nowych placów zabaw
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Gdzie powstaną nowe place zabaw?

  1. Przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 w Radlinie II powstanie wyjątkowe miejsce do uprawiania sportu oraz zabawy. Sportowo-rekreacyjna strefa wyposażona będzie m.in. w stół do gry w szachy i warcaby, stół do gry w tenisa stołowego. Najmłodsi będą mieli sposobność zabawy w nowej piaskownicy, skorzystania z linarium oraz huśtawki. Nowy plac zabaw oraz zewnętrzna siłownia powstaną także przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Radlinie II. Teren zostanie wyposażony m.in. w huśtawki, karuzele, piaskownicę, bujak sprężynowy, orbitrek, wahadło podwójne.
  2. Najmłodsi mieszkańcy Kokoszyce także zyskają miejsce do integracji. Na placu zabaw przy ul. Pałacowej 28 w Kokoszycach już niebawem będzie można oddawać się zabawom m.in. na huśtawkach, zjeżdżalni, karuzelach. Nie zabraknie także piaskownicy.
  3. Ponadto na Wilchwach na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w ramach inwestycji zostanie zamontowana m.in. huśtawka wahadłowa potrójna, karuzela tarczowa, piaskownica z domkiem.