Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Eko-Okna wybudują halę w Wodzisławiu Śl.?

– Gigant w produkcji okien z powiatu raciborskiego chce wybudować zakład produkcyjny na terenie Wodzisławia Śl. – przekazał nam jeden z naszych czytelników. Ile jest prawdy w tej informacji?

Eko-Okna wybudują halę w Wodzisławiu Śl.?
Widoczna na zdjęciu inwestycja to budowa hali sortowni paczek InPost
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

WODZISŁAW ŚL. , KORNICE O tej potencjalnej inwestycji poinformował nas jeden z czytelników. – Gigant raciborszczyzny chce wybudować halę produkcyjną przy ul. Olszyny. Tuż przy powstającej hali sortowni paczek firmy InPost – przekazał nam. – To mogłaby być dla miasta przełomowa inwestycja. Dla mieszkańców Wodzisławia Śl. oraz i całego regionu oznaczałoby to wiele nowych miejsc pracy – dodał nasz rozmówca. Również nasz informator z branży nieruchomościowej zapewnia, że Eko-Okna będą budować halę do produkcji okien przy ul. Olszyny. – Póki co chcą pozostać anonimowi – podkreśla. Hala Eko-Okien ma powstać naprzeciwko budowanej obecnie hali sortowni paczek firmy InPost. Obecnie znajdują się tam pola uprawne.

Skontaktowaliśmy się z firmą, aby zweryfikować doniesienia naszego czytelnika. – Pragniemy zdementować plotki dotyczące budowy hali produkcyjnej w Wodzisławiu Śl. – przekazuje stanowczo specjalista ds. Public Relations w Eko-Oknach Paulina Wycisk. – Nie mamy tego w swoich planach inwestycyjnych na najbliższe lata – dodaje. Paulina Wycisk zwraca jednak uwagę, że firma nieustannie się rozwija i nie zaprzecza, że prowadzone były rozmowy dotyczące zakupu gruntów inwestycyjnych poza Kornicami, gdzie znajduje się główna siedziba firmy, ale na chwilę obecną nie doszło do finalizacji tych rozmów. A na razie Eko-Okna budują nową halę o pow. 44 tys. m2 w samych Kornicach. Ma być ona gotowa jeszcze w tym roku. – Hala wyposażona zostanie w nowoczesne, automatyczne centra obróbcze oraz nowoczesną lakiernię, która będzie pracowała z bardzo dużą mocą przerobową. Już po roku wydajność lakierni osiągnie 250 okien na zmianę. Dzięki temu zyskamy ogromną przewagę konkurencyjną, jaką będzie możliwość produkcji dużych zamówień w krótkim czasie – dowiadujemy się w firmie Eko-Okna. Zakończenie inwestycji zaplanowano na drugą połowę 2021 roku.

(juk)

17 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Holl (188.137. * .8) 26.03.2022 19:42

Ta hala powstanie na olszynach na przekor malkontentom

~WodzisławiokZP0 (157.90. * .168) 26.03.2022 18:45
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

A jo słyszoł ze kiesa żeby ożywić rynek chce wybudować tam na rynku ta hala!
Fajnie tylko gdzie bydom parkować samochody?

~Tozi (77.255. * .51) 26.03.2022 15:20

Jak to jest.... W tym roku jeszcze pojawiały się artykuły na różnych portalach, że powstanie hala Eko Okien w Wodzisławiu, kobieta w biurze w Wodzisławiu również to potwierdziła nadmieniając jednak, że powstanie za rok a teraz informacja, że hala nie powstanie...

~Ada@ (178.37. * .228) 18.06.2021 11:08

Jednak informacja okazał się prawdziwa :)

~Wreszcie (94.254. * .69) 02.06.2021 12:34
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Kopalnie zamkną to będzie dla nich robota do 65 lat tak jak wszyscy

~hihihi (46.134. * .248) 02.06.2021 11:29

a jednak.

~king1 (188.137. * .185) 27.03.2021 14:47
oceniono 4 razy
2
Zgłoś

Ehh już oczami wyobraźni widzę że te wszystkie zdjęcia, wywiady z Mieczysławem, sesje zdjęciowe , kolejne 5 kampanii wyborczych pod hasłem - ściągnąłem do wodzisławia jednego inwestora :)

Pokaż więcej