Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Remontu przejazdu na razie nie będzie. Będzie łatanie

Na obrady rady Pietrowic Wielkich powrócił temat przejazdu kolejowego, umiejscowionego na trasie Racibórz – Samborowice (w Lekartowie na trasie nr 177 relacji Racibórz – Głubczyce). Bo choć prace zapowiadane były na zeszły rok, to faktycznie nie doszły do skutku. Dlaczego?

Remontu przejazdu na razie nie będzie. Będzie łatanie
Przejazd w Lekartowie wymaga generalnego remontu.

To temat pilotowany przez radną Samborowic, a zarazem wiceprzewodniczącą pietrowickiej rady Ilonę Gawlicę. W ubiegłym roku złożyła w tej sprawie na ręce wójta Andrzeja Wawrzynka interpelację (pisaliśmy o tym TUTAJ). – Przejazd jest w tragicznym stanie – napisała wówczas, argumentując, że mieszkańcy codziennie są zmuszeni korzystać z tego odcinka, co naraża ich pojazdy na niszczenie. Co gorsza, przypominała, że to temat toczący się już od lat. Na ostatniej sesji radna pytała, co z remontem przejazdu. – Czy już coś wiadomo? – dociekała. Bo z odpowiedzi udzielonej w zeszłym roku przez wójta Andrzeja Wawrzynka wynikało, że remont powinien się zacząć najpóźniej do końca II kwartału 2020 roku. To zapewnienie, jakie włodarz uzyskał po interwencji u przedstawicieli PKP PLK.

Z ramienia urzędu odpowiedzi udzielił sekretarz Gabriel Kuczera, który zaznaczył, że ma informacje „dość świeże”. Przypomniał, że w ubiegłym roku urząd otrzymał zapewnienie, że przejazd przejdzie potrzebny remont. – W tym roku informacja jest taka, że wstrzymano się z remontem w ogóle całości tej linii, ze względu, że przystąpiliśmy do programu Kolej Plus. W ramach niego przeszliśmy pierwszy etap formalny, jeśli chodzi o odcinek Racibórz – Racławice i Głubczyce – Racławice. I powodem tego była decyzja, że wszelkie roboty remontowe na tym odcinku wstrzymano, bo jest szansa, że zostanie przebudowany całkowicie – przekazał sekretarz Kuczera. Dodał, że z rozmowy z przedstawicielem PKP pojawiło się jednak zapewnienie, że przejazd „przynajmniej spróbują połatać, ale po okresie zimowym”.

(mad)

Ludzie

Andrzej Wawrzynek

Wójt gminy Pietrowice Wielkie.

Gabriel Kuczera

Sekretarz Gminy Pietrowice Wielkie

Ilona Gawlica

Radna gminy Pietrowice Wielkie

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~pn (88.156. * .136) 09.03.2021 11:06
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu