Niedziela, 11 kwietnia 2021

imieniny: Filipa, Leona, Jaromira

RSS

Spośród świątecznych iluminacji wygrał renifer

06.03.2021 07:00 | 1 komentarz | juk

MARKLOWICE Wiele marklowickich domów w okresie świąteczno-noworocznym przyozdobionych jest kolorowymi lampkami, iluminacjami świątecznymi, a nawet bożonarodzeniowymi szopkami. Powód jest prosty. Od kilkunastu lat mieszkańcy rywalizują w konkursie o tytuł najładniej udekorowanej posesji.

Spośród świątecznych iluminacji wygrał renifer
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

– W tych smutnych czasach chcieliśmy podtrzymać tę radosną tradycję – tłumaczą urzędnicy z Marklowic, którzy w ubiegłym roku zorganizowali kolejną edycję konkursu. Jego celem jest przede wszystkim podkreślenie i eksponowanie estetyki gminy poprzez dekoracje okolicznościowe domów prywatnych. Ma również zachęcić mieszkańców do wyróżnienia radosnego, świąteczno–noworocznego nastroju poprzez iluminacje świetlne.

Do konkursu zgłoszono trzy posesje. Na początku stycznia komisja w składzie: Krystyna Klocek, Ewa Skupień, Joanna Kotula, Mariusz Kominek i Marcin Burszczyk dokonała oględzin posesji. Surowym okiem m.in. włożony wkład własny w dekoracje, atrakcyjność elementów oraz ogólne wrażenie estetyczne. Zdaniem komisji konkursowej pierwsze miejsce zajęła posesja państwa Gabrieli i Mirosława Guderley. Komisję ujęły efektowne ozdoby, które pięknie wyglądały zarówno nocą, jak i w ciągu dnia. W ogrodzie znalazły się m.in. świetlny renifer.

Drugie miejsce zajęli państwo Agnieszka i Artur Hanćkowiak, a trzecie przypadło państwu Paulinie i Tomaszowi Węcławek. Kilka tygodni temu wójt gminy Tadeusz Chrószcz dokonał wręczenia nagród wygranym.

(juk)