Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Morsowanie na Śmieszku z coraz większym zainteresowaniem [ZDJĘCIA]

Co niedzielę w Żorach przy stawie Śmieszek spotykają się morsy z całej okolicy. Nie maja jednej ustalonej godziny, aby nie skupiać się w większych grupach, jednak oblodzone kąpielisko jest oblegane co tydzień od rana do popołudnia. Tak było też w niedzielę 21 lutego. Co ciekawe, przy kąpielisku można już korzystać z mobilnej sauny w beczce. 

Morsowanie na Śmieszku z coraz większym zainteresowaniem [ZDJĘCIA]
Chętnych do morsowania na Śmieszku nie brakuje. fot. MOSiR Żory

Morsowanie na Śmieszku z coraz większym zainteresowaniem [ZDJĘCIA]

Niedawno na plaży stawu Śmieszek stanęła mobilna sauna parowa, która cieszy się sporym zainteresowaniem morsujących. - Otwarta jest już plenerowa sauna, w której panuje naprawdę gorąca atmosfera. Jak widać, zimowe sporty przyciągają chętnych do spróbowania nowych wrażeń a i obserwujących spacerowiczów i dopingujących nie brakuje! - informuje MOSiR Żory. 

W każdą niedzielę lutego na Śmieszku chętnie spotykały się osoby, które poprawiają odporność i kondycję organizmu poprzez morsowanie. Świetnie nadaje się do tego staw Śmieszek, gdzie na terenie administrowanego przez MOSiR kąpieliska wykonano przeręble w lodzie. Do Żor na morsowanie przyjeżdżają pasjonaci m.in. z Czerwionki-Leszczyn, Rybnika, Pawłowic czy Świerklan. Do morsowania zachęca Stowarzyszenie Luxtorpeda. 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].