Patrol
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Spokojnie. W Pszowie nikt nie strzela

PSZÓW Nasza redakcja dotarła do kolejnej osoby, której nieznany sprawca uszkodził szybę w samochodzie. Wcześniej informowaliśmy o uszkodzonej karetce pogotowia. Wśród mieszkańców miasta zaczęła krążyć informacja, że ktoś urządza sobie z pojazdów tarcze strzelnicze i strzela z wiatrówki.

Spokojnie. W Pszowie nikt nie strzela

A jak jest naprawdę? Informacje w tej sprawie przekazał nam rzecznik wodzisławskiej policji, Patryk Błasik. Przyznał on, że faktycznie policja otrzymała zgłoszenia o uszkodzonych samochodach (osobówka, wcześniej karetka pogotowia, a pod koniec zeszłego roku również osobówka). Wśród mieszkańców pojawiła się plotka, że „ktoś słyszał strzały”, która w mgnieniu oka rozeszła się po mieście. Policjanci po wykonaniu swoich czynności wykluczyli jednak, by w którymkolwiek z przypadków doszło do uszkodzenia w wyniku strzału z jakiejkolwiek broni. W miejscach, gdzie doszło do zdarzeń nie ma monitoringu, nie ma też świadków.

– Zeszłoroczny przypadek zakończył się niewykryciem sprawcy, w przypadku karetki można mówić o „zdarzeniu losowym”, a co do tego najnowszego zdarzenia, trwają czynności, ale we wszystkich przypadkach wykluczamy, że ktoś do pojazdów strzelał z wiatrówki, więc mieszkańcy mogą spać spokojnie – komentuje Błasik.

AgaKa

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].