Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nadwyżka z opłaty śmieciowej w Nędzy?

To temat, który zainteresował radnego Henryka Postawkę z Górek Śląskich. Dociekał na minionym wspólnym posiedzeniu komisji, czy faktycznie urząd dysponuje środkami z opłaty śmieciowej pobieranej przez miejscowy samorząd w zeszłym roku.

Nadwyżka z opłaty śmieciowej w Nędzy?
Radny Henryk Postawka.

– Czy prawdą jest, że w gminie Nędza zostały pieniądze z opłaty śmieciowej, która wraz ze styczniem została podwyższona? – zapytał radny Postawka.

Skarbnik Paszenda zapowiedziała, że szczegółowe dane poda na sesji. Wyjaśniła natomiast, że jeśli chodzi o podatek śmieciowy, to gmina dołożyła w ubiegłym roku do tego zadania 10 tys. złotych, aniżeli pozostały jakieś środki w skarbcu gminy.

Temat podjęła również wójt Nędzy Anna Iskała. – Skąd pan powziął informację, że zostały gminie pieniądze? – zapytała. Radny wyjaśnił, że takie informacje usłyszał od pani skarbnik na poprzedniej komisji. – Mówiłam, że może zostać – uzupełniała skarbnik Paszenda, wyjaśniając, że faktycznie tak się nie stało. – Błagam! Jak pojawia się informacja, że może zostać, to poczekajcie na tę sesję, na której będą rzetelne informacje. Proszę nie puszczać takich informacji w eter, bo powstają niepotrzebne plotki! – obruszyła się pani wójt.

Przewodniczący rady Gerard Przybyła wskazywał z kolei, że jeżeli faktycznie pozostałyby jakieś środki, to zostałyby przeznaczone na to samo zadanie w kolejnym roku, bo zgodnie z prawem, tylko tak gmina mogłaby je przeznaczyć. – Nie ma fizycznej możliwości, że jeżeli coś by zostało ze śmieci, by je przeznaczyć na inny cel. Teraz mieliśmy kontrolę i cztery ostatnie lata były sprawdzane co do złotówki – wróciła chwilę później do tego tematu skarbnik Katarzyna Paszenda.

Ludzie

Anna Iskała

Wójt gminy Nędza.

Gerard Przybyła

Przewodniczący rady gminy Nędza, prezes GMKS 21 Nędza

Henryk Postawka

Były radny gminy Nędza.

Katarzyna Paszenda

Skarbnik gminy Nędza

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].