Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Młodzież dostarcza seniorom „Koperty życia”

Zarząd Województwa Śląskiego wprowadził w życie projekt, który na stałe wpisał się w politykę senioralną. „Koperta życia” zyskała aprobatę służb medycznych i cieszy się coraz większym zainteresowaniem społecznym. Teraz w promocję akcji włączyła się młodzież. Również z naszego regionu. 

Młodzież dostarcza seniorom „Koperty życia”
Młodzież włączyła się w akcję dystrybucji "Kopert Życia"
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Radni Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego odpowiadając na wezwanie marszałka Jakuba Chełstowskiego, podjęli się zadania przekazania seniorom tego „pakietu ratunkowego”. W sytuacji izolacji społecznej oraz kwarantanny „Koperta życia” przyspiesza ratownikom medycznym dostęp do ważnych informacji medycznych, mogących uratować życie oraz zwiększa poczucie bezpieczeństwa osób starszych. Młodzi radni w tej akcji ściśle współpracują  z  Młodzieżowymi Radami Miast. Akcje do tej pory odbyły się w Rydułtowach, Bytomiu, Chorzowie, Jastrzębiu Zdroju oraz Wodzisławiu Śl. Akcje nadzoruje Dyrektor Departamentu Edukacji Nauki i Współpracy z Młodzieżą w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach Danuta Maćkowska wraz ze Starszym Specjalistą Referatu Współpracy z Młodzieżą Markiem Piecuchem.

Jak informuje Piecuch, seniorzy z naszego regionu otrzymali blankiety, na których mogą zamieścić najważniejsze informacje o stanie zdrowia oraz dane kontaktowe do osób bliskich. Pomoże to służbom medycznym w skutecznym ratowaniu życia i zdrowia, szczególnie osób samotnych, przewlekle chorych oraz niepełnosprawnych. „Koperta życia” zwiększa bowiem bezpieczeństwo zdrowotne, a sytuacjach zagrażających życiu – szanse na przeżycie.

W przyszłym roku zaplanowane są akcje w innych miastach na terenie całego województwa śląskiego.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~stylista (83.26. * .188) 27.12.2020 15:56
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Super! Brawo Wy!