Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nowa karetka dla szpitala

WODZISŁAW ŚL. Powiatowy Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu otrzyma nową karetkę.

Nowa karetka dla szpitala
Ministerstwo Zdrowia planuje zakup ambulansów dla szpitali w dużych miastach. Karetka trafi jednak również do Wodzisławia

Ministerstwo Zdrowia planuje zakup ambulansów dla szpitali w dużych miastach. Karetka trafi jednak również do Wodzisławia. – Resort zdrowia chce kupić ambulanse dla szpitali w dużych miastach, ale udało mi się przekonać ministra, że również Wodzisław potrzebuje nowego ambulansu, bo taki sprzęt jest w naszym szpitalu już mocno zużyty – mówi senator Ewa Gawęda.

Jak dodaje, ministerstwo przekaże powiatowemu szpitalowi 550 tys. zł na zakup wozu, który dodatkowo będzie wyposażony w środki ochrony osobistej i inne środki sanitarne. – Zakup powinien zostać sfinalizowany najpóźniej do maja. To bardzo ważna decyzja, bo wodzisławski szpital w ostatnim czasie obsługiwał także tereny raciborszczyzny, co związane było z tym, że tamtejszy szpital został szpitalem jednoimiennym – mówi Gawęda. Dyrekcja szpitala potwierdza, że w nadchodzącym roku lecznica ma wzbogacić się o nową karetkę. – Otrzymaliśmy pismo od wojewody śląskiego, w którym informuje nas, że zostaliśmy wytypowani do planowanego dofinansowania na zakup karetki i środków ochrony indywidualnej – mówi nam zastępca dyrektora PPZOZ-u Anita Wardzyk-Kulińska. Dodaje, że do szpitala w Wodzisławiu Śl. ma trafić ambulans typu P. Jest to pojazd podstawowego zespołu ratownictwa medycznego (obecność lekarza w zespole nie jest wymagana), który kierowany jest do wypadków, urazów oraz zachorowań.(art)

Ludzie

Ewa Gawęda

Senator RP

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~SanitarkaJuzJest (89.64. * .100) 01.01.2021 22:34

Ale przecież juz dostaliśmy nową! Pisze na niej dumnie "dar miasta Gladbeck".

~AleWac (5.173. * .203) 01.01.2021 17:36

Nareszcie ktos dostrzegł potrzeby szpitala.Zeby jeszcze oddzialy przestali zamykac to byloby wielkie szczescie dla pacjentow, ze maja gdzie byc leczeni