Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Do rybnickiego ZUS-u dzwonią nawet z Chicago. W poniedziałek ruszają dyżury telefoniczne

Konsultacje telefoniczne z ekspertami ZUS cieszą się dużym zainteresowaniem klientów. Dzwonią osoby nie tylko z terenu działalności rybnickiego ZUS, ale z różnych stron Polski, a nawet z Chicago. Dlatego też Oddział ZUS w Rybniku postanowił uruchomić kolejne dyżury telefoniczne, które odbywać się będą w terminach od 30 listopada do 4 grudnia. Tematyka szkoleń od emerytur, zasiłków, po sprawy związane z obsługą konta na Platformie Usług Elektronicznych.

Do rybnickiego ZUS-u dzwonią nawet z Chicago. W poniedziałek ruszają dyżury telefoniczne
Zdjęcie poglądowe

- Jak zwykle przy telefonie zasiądą nasi eksperci, którzy podpowiedzą, wyjaśnią i doradzą naszym świadczeniobiorcom i ubezpieczonym. Warto skorzystać z ich wiedzy, bo dzięki temu będziemy mogli z większą świadomością podjąć odpowiednie decyzje w zakresie swojej przyszłości emerytalnej, jak też innych spraw. Serdecznie zapraszamy do udziału w naszych przedsięwzięciach, bez wychodzenia z domu, bez narażania się na kontakt z innymi, bo wszystkie interesujące na zagadnienia możemy uzyskać podczas rozmowy telefonicznej - zachęca Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Dyżury odbywać się będą pod nr telefonu 727 690 825 w godzinach od 10.00 do 13.00 w tematach:

  • 30 listopada - kompletowanie dokumentacji do wniosków emerytalno-rentowych,
  • 2 grudnia - funkcjonalność Platformy Usług Elektronicznych dla płatników składek i ubezpieczonych,
  • 3 grudnia - ustalanie wysokości emerytury dla osób z rocznika 1953 w związku ze zmianą ustawy o emeryturach i rentach,
  • 4 grudnia - zasiłki chorobowe w okresie pandemii.

źródło: ZUS

Ludzie

Beata Kopczyńska

Regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].