Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Będzie przebudowa wiaduktu na Pszczyńskiej

W rejonie wiaduktu na ulicy Pszczyńskiej mamy do czynienia z osiadaniem gruntu. I to w dużej skali. W ostatnich latach w wyniku eksploatacji górniczej teren w tamtym rejonie obniżył się o około 10 metrów. A to doprowadziło do tego, że przejazd dla trakcji kolejowej z i do pobliskiej kopalni pod wiaduktem stał się praktycznie niemożliwy.

Będzie przebudowa wiaduktu na Pszczyńskiej
Z początkiem nowego roku planowany jest remont wiaduktu na ulicy Pszczyńskiej w Jastrzębiu-Zdroju

Konieczna jest kolejna przebudowa polegająca na podniesieniu dróg najazdowych, a dokładnie południowej jezdni wiaduktu, czyli tej która prowadzi od Jastrzębia w kierunku Pawłowic. Przy użyciu specjalnego hydraulicznego podnośnika droga zostanie podniesiona o 5 metrów, po czym dobudowane zostaną przyczółki, na których droga będzie osadzona.

Na czas przebudowy, na północnej część wiaduktu, która składa się z dwóch pasów ruchu, wprowadzony zostanie ruch dwustronny. To pozwoli utrzymać płynność przejazdu samochodów.

Miasto Jastrzębie-Zdrój rozstrzygnęło już przetarg i wyłoniło wykonawcę. Inwestycję realizować będzie Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Banimex Sp. zo.o., która zadeklarowała że w ciągu 22 miesięcy od podpisania umowy dokończy realizację zadania.

Przebudowa wiaduktu będzie kosztowała prawie 26 milionów 400 tysięcy zł. I co ważne, w całości zapłaci za to Jastrzębska Spółka Węglowa. Zaś miasto Jastrzębie-Zdrój będzie nadzorowało realizację inwestycji. Roboty rozpoczną się z początkiem roku 2021.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].