Patrol
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Rybniczanin skatowany na śmierć pod Amsterdamem. Policja zatrzymała jedną osobę

Holenderska policja zatrzymała 38-letniego mężczyznę podejrzanego o zabójstwo rybniczanina Krzysztofa M.

Rybniczanin skatowany na śmierć pod Amsterdamem. Policja zatrzymała jedną osobę

Sprawa dotyczy mordu z sierpnia tego roku. Krzysztof M. przyjechał do Holandii z Rybnika. 40-latek planował, że za granicą podejmie się pracy na budowie. Niestety, na Polaka spadła seria nieszczęść. Jak donosi holenderski portal parool.nl, w lutym Krzysztof znalazł się na ulicy. Mężczyzna koczował w jednym z namiotów na podmokłym terenie niedaleko klubów sportów wodnych i harcerstwa. - Mieszkał w namiotach na obrzeżach Sloterplas, między Christoffel Plantijnpad. Był częścią dużej grupy bezdomnych w mieście - poinformowała holenderska policja w oświadczeniu. Sytuacja Polaka była tym bardziej tragiczna, że po operacji poruszał się o kulach i był całkowicie bezbronny.

24 sierpnia przypadkowa osoba znalazła skatowanego 40-latka w pobliżu jego ubogiego namiotu. Na jego ciele widniały ślady brutalnego pobicia. Pomimo udzielonej pomocy, mężczyzna zmarł w szpitalu. Policja za pomoc w znalezieniu zabójcy wyznaczyła nagrodę w wysokości 15 tys. euro. Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem, który rozpatrywali śledczy, był konflikt wewnątrz grupy bezdomnych.

W ubiegły czwartek, 19 listopada policja zatrzymała 38-letniego mężczyznę podejrzanego o zabójstwo Polaka. Zostanie on przesłuchany w piątek. Podejrzany również nie miał stałego adresu zamieszkania.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].