Poniedziałek, 25 stycznia 2021

imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła

RSS

Epidemia koronawirusa:

Od wiceprezydenta ważniejszy jest budżet - Dariusz Polowy o pogłoskach, że już wybrał zastępcę

13.11.2020 15:39 | 4 komentarze | ma.w

Na giełdzie nazwisk nowego "wicka" pojawił się Dawid Wacławczyk lider RSS Nasze Miasto i były kandydat na prezydenta Raciborza. Włodarz miasta przyznaje, że ostatnio się z nim spotkał. - Ale na tej zasadzie każdy, kto mnie odwiedza w gabinecie byłby potencjalnym kandydatem na "wice", a przecież tak nie jest - zauważa D. Polowy.

Od wiceprezydenta ważniejszy jest budżet - Dariusz Polowy o pogłoskach, że już wybrał zastępcę
Wieczór wyborczy 2018, D. Wacławczyk gratuluje D. Polowemu, obok cieszy się M. Fita
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Obsadzenie w funkcji zastępcy prezydenta miasta kogoś reprezentującego NaM byłoby spłatą długu wyborczego, który prezydent "zaciągnął" uzyskując poparcie stowarzyszenia w kampanii wyborczej. Z jego reprezentantami wygrał wybory, a ci zdobyli mandaty radnych. W kuluarach mówiło się wówczas, że wiceprezydentem z ramienia NaM-owców mógłby być Jarosław Łęski, aktualnie radny miejski. Niedawno Dawid Wacławczyk przyznał w lokalnych mediach, że Nasze Miasto świadomie zrezygnowało ze swego prawa do wiceprezydentury i wskazało na objęcie posady przez Michała Fitę jako koalicjanta niezbędnego dla większości w radzie miasta.

Od początku kadencji D. Wacławczyk na bieżąco konsultuje się z Dariuszem Polowym jako lider NaM. Współpracował z nim, będąc szefem doraźnej komisji ds. czystego powietrza (wypracowała zasady wdrożenia w mieście "strefy bez węgla"). Opracował ostatnio na zlecenie Miasta (wytknęła to na ostatniej sesji Anna Szukalska, którą Wacławczyk publicznie krytykuje za nielojalność w koalicji) strategię połączenia miejskiego Muzeum z powiatowym Zamkiem i stworzenia z nowego produktu turystycznego dla ziemi raciborskiej. Polowy mówił na sesji o Wacławczyku jako lokalnym autorytecie w zakresie turystyki.

- Nie komentuję. Odsyłam w tej sprawie do prezydenta Dariusza Polowego, który decyduje o obsadzie stanowiska swego zastępcy - przekazał nam Dawid Wacławczyk, kiedy spytaliśmy o medialne spekulacje na temat jego pracy w magistracie.

Dariusz Polowy powiedział nam, że nie zajmuje się aktualnie niczym innym niż projektem budżetu Raciborza na 2021 rok. 16 listopada przedłoży go radnym miejskim i Regionalnej Izbie Obrachunkowej. - Jest z tym wiele roboty - przyznaje. Na poniedziałek zapowiedział w tej sprawie zdalną konferencję prasową. Zapewnił, że nie pojawi się na niej temat obsady funkcji wiceprezydenta.
Polowy dziwi się przypisywaniu kolejnym odwiedzającym go osobom w urzędzie, że ci rozmawiają z nim o pracy w roli zastępcy. - Byli u mnie samorządowcy z Żor, Pawłowiczek, była pani Gabriela Tomik, był pan Dawid Wacławczyk. To nie oznacza, że są kandydatami na fotel wiceprezydenta - podsumował D. Polowy.

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Dawid Wacławczyk

Dawid Wacławczyk

Wiceprezydent Raciborza