Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zawody w korowaniu belek na czas, czyli rozbudowa grodu w Raciborzu

Drengowie zapraszają na nietypowe zawody sportowe w średniowiecznym stylu.

Zawody w korowaniu belek na czas, czyli rozbudowa grodu w Raciborzu

14 listopada (godz. 9.00 - 15.00) przy Arboretum Bramy Morawskiej zostaną rozegrane nietypowe "zawody" sportowe. Konkurencje to m.in. utwardzanie ścieżek, korowanie belek i ustawianie tymczasowego ogrodzenia na czas. Wszystko przy zachowaniu dystans społecznego na odległość... jednej łopaty.

Organizatorzy proszą uczestników o przyniesienie własnych narzędzi (może to być łopata, młotek, siekiera czy taczka). Jeśli ktoś nie posiada takich narzędzi, będzie mógł skorzystać z tych udostępnionych przez Drengów.

- Każdy uczestnik zawodów otrzyma pamiątkowy medal - informują członkowie Stowarzyszenia Drengów znad Górnej Odry.

Aktualnie gród Drengów ma charakter szczątkowy. Składają się nań budynek bramny oraz chata o konstrukcji przysłupowej. Jednak członkom stowarzyszenia udało się zebrać pieniądze na zakup materiałów, które zostaną użyte do wzniesienia palisady obiektu.

Gdy teren będzie już ogrodzony, Drengowie planują budowę kolejnych atrakcji, m.in. chat rzemieślników, torów łuczniczych, świątyni. Całość ma służyć celom edukacyjnym (będzie tu można prowadzić lekcje historii wczesnego średniowiecza) oraz turystycznym (imprezy rekonstrukcyjne, pikniki średniowieczne itp.).


Zobacz również:

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].