Patrol
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Grozili i wyłudzali pieniądze. Wkrótce ruszy proces lichwiarzy

Prokuratura Okręgowa w Gliwicach skierowała do Sądu Okręgowego w Gliwicach akt oskarżenia przeciwko sześciu osobom oskarżonym o udzielanie pożyczek o charakterze lichwiarskim i stosowaniem gróźb w celu egzekwowania zwrotu zawyżonych wierzytelności.

Grozili i wyłudzali pieniądze. Wkrótce ruszy proces lichwiarzy

Sprawcy przejmowali nieruchomości pokrzywdzonych warte wielokrotnie więcej niż udzielane pożyczki lub obciążali nieruchomości wysokimi hipotekami znacząco przekraczającymi wysokość realnie udzielonego wsparcia finansowego. - Podczas zawierania umów wprowadzali pokrzywdzonych w błąd co do charakteru zaciąganych zobowiązań i zabezpieczeń, a następnie regularnie żądali od pokrzywdzonych wysokich opłat prolongujących terminy spłaty lawinowo rosnących wierzytelności. Aktem oskarżenia objęto również czyny związane z przestępstwami przeciwko wiarygodności dokumentów oraz przeciwko wymiarowi sprawiedliwości - wylicza prokurator Joanna Smorczewska z Prokuratury Okręgowej w Gliwicach.

Przeprowadzone czynności są wynikiem prowadzonego przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gliwicach, śledztwa obejmującego działalność przestępczą podejrzanych w latach 2010-2019 na terenie południowej Polski. - Do śledztwa Prokuratury Okręgowej w Gliwicach połączono sprawy z innych jednostek, pozostające w związku podmiotowo-przedmiotowym, co pozwoliło na objęcie postępowaniem pełnej działalności przestępczej. Oskarżonym zarzucono popełnienie łącznie 23 przestępstw, z czego głównemu sprawcy zarzucono 14 czynów - dodaje prokurator. W toku postępowania dokonano 17 zabezpieczeń majątkowych, w tym 16 obejmujących 22 nieruchomości, gdzie wartość zabezpieczonego mienia wyniosła ponad 1 000 000 złotych. Głównemu sprawcy grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].