Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zmiany w Kuźni Raciborskiej. Kto stanął na czele rady miejskiej?

Radni Kuźni Raciborskiej wyłonili ze swojego grona nowego przewodniczącego i wiceprzewodniczącego rady miejskiej. Zmiany są pokłosiem odwołania Radosława Kasprzyka z funkcji przewodniczącego po tym, jak został prezesem Gminnego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Kuźni Raciborskiej.

Zmiany w Kuźni Raciborskiej. Kto stanął na czele rady miejskiej?
Rada Miejska w Kuźni Raciborskiej

Ponad dwa miesiące temu dotychczasowy przewodniczący Rady Miejskiej w Kuźni Raciborskiej Radosław Kasprzyk zrezygnował z piastowanej przez siebie od początku kadencji funkcji. Zrzekł się również z mandatu radnego. Podjął taką decyzję, bo został powołany na prezesa Gminnego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, zastępując na tym stanowisku Mariana Kostkę. Kasprzyk zrezygnował, bo tak stanowią przepisy prawa*. Rządy w radzie miejskiej przejął więc do czasu wyboru nowego przewodniczącego dotychczasowy zastępca Gerard Depta.

Wybory nowego przewodniczącego i zastępcy odbyły się na sesji zwołanej na 24 września. Nad ich przebiegiem czuwała komisja skrutacyjna, w skład której weszli radni: Maciej Kriwienok (przewodniczący), Grażyna Tokarska i Mariola Wajda. Na obie funkcje podano po jednym kandydacie. I tak nowym przewodniczącym rady miejskiej został Gerard Depta (50l, radny drugiej kadencji), z kolei wiceprzewodniczącą Ilona Wróbel (45l, radna pierwszej kadencji). Oboje zostali wybrani jednogłośnie.


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /app/System/Application/Template/Attachments/Presenter/Image.Template.php on line 17
Ilona Wróbel i Gerard Depta od czwartku 24 września stoją na czele Rady Miejskiej w Kuźni Raciborskiej

– Poprzeczka przez naszego poprzednika została postawiona bardzo wysoko, ale myślę, że zdołamy ten poziom utrzymać również w bardzo wysokim stopniu. Myślę, że współpraca pomiędzy radnymi tak jak była bardzo dobra, taka pozostanie. Myślę, że postaramy się państwa nie zawieść – powiedział Gerard Depta w swoim i wiceprzewodniczącej imieniu. Gratulacje nowo wybranym składali radni oraz burmistrz Paweł Macha wraz ze swoją zastępczynią Sylwią Brzezicką-Tesarczyk.

*Na podstawie Kodeksu Wyborczego w przypadku wygaśnięcia mandatu radnego rady gminy w gminie liczącej do 20 000 mieszkańców wojewoda zarządza wybory uzupełniające. I tak zadzieje się w przypadku Kuźni Raciborskiej. Termin nie został jeszcze ustalony. Natomiast Komisarz Wyborczy w Bielsku-Białej, Natalia Włoch-Kliś, 14 września wydała już postanowienie w sprawie stwierdzenia wygaśnięcia mandatu Radosława Kasprzyka. Przypomnijmy, że wybory będą dotyczyć tylko okręgu numer 2 (ulice: Generała Bema, Roberta Lewandowskiego od 4A do końca numery parzyste).


Czytaj również: Zaskoczenie w Kuźni Raciborskiej! Radosław Kasprzyk nie jest już przewodniczącym rady

Ludzie

Gerard Depta

Przewodniczący rady miejskiej w Kuźni Raciborskiej

Grażyna Tokarska

Radna miejska Kuźni Raciborskiej

Ilona Wróbel

Wiceprzewodnicząca rady miejskiej w Kuźni Raciborskiej

Maciej Kriwienok

Radny miejski Kuźni Raciborskiej

Mariola Wajda

Radna miejska Kuźni Raciborskiej 

Paweł Macha

Burmistrz Kuźni Raciborskiej.

Radosław Kasprzyk

Prezes Gminnego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Kuźni Raciborskiej, były przewodniczący rady miejskiej w Kuźni Raciborskiej

Sylwia Brzezicka-Tesarczyk

Wiceburmistrz Kuźni Raciborskiej

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~JanuszTypowy (37.47. * .105) 11.12.2020 11:34

Kpina jest to, ze w wyborach uzupelniajacych nie staruje nikt konkretny. A Burmistrz niestety uklady, ukladziki. Typowy pisowiec.

~kuznianr1 (77.253. * .88) 24.09.2020 20:20

Kpina.
Bez radna rada.
Burmistrz wnioskuje o wybory przewodniczącego i wice, brakowało żeby sam zgłosił kandydatów.
Albo sam mianował.
To tylko w Kuźni!