Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wicemarszałek województwa śląskiego Beata Białowąs na rozpoczęciu roku szkolnego w ZSOMS Racibórz [ZDJĘCIA]

Szkoła to przymus, obowiązek, ale i coś ciekawego, gdzie zachodzi proces socjalizacji. To nauka życia - powiedziała dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu Ludmiła Nowacka podczas rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020.

Wicemarszałek województwa śląskiego Beata Białowąs na rozpoczęciu roku szkolnego w ZSOMS Racibórz [ZDJĘCIA]
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

1 września Ludmiła Nowacka przypomniała uczniom, że cała społeczność szkolna musi przystosować się do realiów pandemii. - Mamy procedury, które nie są przeciwko wam, ale dla was - żebyśmy ten proces przeszli bezpiecznie - podkreśliła dyrektor.

W uroczystości, oprócz nauczycieli, uczniów i przedstawicieli rodziców, wzięli również udział: wicemarszałek województwa śląskiego Beata Białowąs, dyrektor departamentu edukacji Urzędu Marszałkowskiego Danuta Maćkowska, prezydent Raciborza Dariusz Polowy, rektor PWSZ w Raciborzu Paweł Strózik, radni Józef Galli i Piotr Klima, prezesi klubów "Unia" oraz "Victoria" Ryszard Wolny i Sławomir Szwed, a także przedstawiciele Straży Granicznej oraz Państwowej Straży Pożarnej.

Obecność funkcjonariuszy SG oraz PSP nie była przypadkowa, gdyż w ZSOMS od kilku lat prowadzona jest nauka w klasach mundurowych. Od tego roku szkolnego nauka obejmować będzie również współpracę ze Strażą Graniczną, która patronuje jednej z klas. Na ten aspekt kształcenia zwróciła uwagę wicemarszałek Beata Białowąs. - Gdybym była 30 lat młodsza, na pewno poszłabym do klasy mundurowej w szkole sportowej - powiedziała i dodała: Możecie mierzyć wysoko, bo ta szkoła wyszkoliła wielu olimpijczyków. Pamiętajcie, że cokolwiek zamarzycie sobie w życiu, możecie to zrealizować.

Poproszony o zabranie głosu Dariusz Polowy zwrócił uwagę na to, że rozpoczęcie nauki w warunkach pandemii stanowi wyzwanie, jednak "nie należy przerażać się tym, że wiele z tych rzeczy jest niewiadomą". Odwołując się do doświadczeń w otwieraniu miejskich placówek oświatowych w czasie pandemii powiedział, że każdy problem da się rozwiązać. Na koniec życzył uczniom, aby zakończenie roku szkolnego mogło odbyć się już normalnie - bez maseczek, bez dystansu społecznego.

W podobnym tonie wypowiedział się nowy rektor PWSZ Paweł Strózik, życząc wszystkim, abyśmy wkrótce mogli mówić o pandemii w czasie przeszłym. Samej dyrektor szkoł życzył natomiast "dobrego budżetu i mądrego prawa", a więc tych warunków, które są niezbędne do osiągania sukcesów.

(żet)

Ludzie

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Józef Galli

Radny Raciborza, szef komisji budżetu

Ludmiła Nowacka

dyrektor Dyrektor Instytutu Studiów Edukacyjnych PWSZ w Raciborzu, radna miasta Racibórz, kierownik ds. sportu w SP 15, była zastępca prezydenta miasta Racibórz.

Paweł Strózik

Rektor PWSZ Racibórz kadencji 2020-2024

Piotr Klima

Radny Gminy Racibórz

Ryszard Wolny

Samorządowiec, sportowiec.

Sławomir Szwed

Trener pływacki, prezes MKS SMS Victoria Racibórz

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
Michael_Douglas 01.09.2020 22:36

Oooo! Pan prezydent nie robił w swoich szkołach żadnego oficjalnego rozpoczęcia a poszedł na rozpoczęcie do Ludmiły Nowackiej? No to było jak przypieczętowanie faktu, że pani doktor dyrektor dołączyła do pana prezydenta na dobre w jego drużynie radnych miejskich. Może pan prezydent obawiał się, że gdzie by się nie udał do szkół w Raciborzu, nie byłby mile widziany?