Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Akcja Lato 2020 z MOSiR Żory przyciągnęła sporo chętnych [DUŻO ZDJĘĆ]

Akcja Lato 2020 to szereg wydarzeń sportowo-rekreacyjnych, organizawanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach. Wśród nich znalazły się m.in. Extreme City czy Joga w plenerze. ZOBACZ ZDJĘCIA! 

Akcja Lato 2020 z MOSiR Żory przyciągnęła sporo chętnych [DUŻO ZDJĘĆ]
Dużą popularnością cieszą się spotkania Extreme City. fot. MOSiR Żory

Akcja Lato 2020 z MOSiR Żory przyciągnęła sporo chętnych [DUŻO ZDJĘĆ]

Extreme City

W miniony piątek 7 sierpnia rozpoczęliśmy cykl cotygodniowych warsztatów Extreme City na naszym obiekcie Sakate Parku. Przypomnijmy że z największego projektu szkoleniowy w Europie realizowanego w kilkunastu miastach naszego województwa mogą ponownie skorzystać również żorzanie. Na pierwsze spotkanie dotarło około trzydziestu fanów jazdy na rolkach, deskorolce i hulajnodze. Instruktorzy ze Stowarzyszenia Sportowego Extreme Live For Ride, z którym wspólnie realizujemy projekt, prze trzy godziny szkolili młodych adeptów spotów extremalnych. Oczywiście nie zapomnieliśmy o kampanii edukacyjno-informacyjnej dotyczącej bezpieczeństwa, którą promujemy wspólnie z Policją, Urzędem Miasta oraz Dawidem Godziem. Już dziś zapraszamy wszystkich na kolejne warsztaty w sierpniu w kolejne piątki o godz.16.00.

Joga w plenerze

Pierwsze cykliczne zajęcia „Joga w plenerze” prowadzone przez instruktor Małgorzatę Kubicę za nami. Prawie czterdziestoosobowa grupa miłośników tej formy aktywności skorzystała z oferty wakacyjnej przygotowanej przez Mosir dnia 7 sierpnia. Zobaczcie na zdjęciach jak to wyglądało i dajcie się zaprosić na kolejne otwarte i bezpłatne sesje treningowe na które zapraszamy już w kolejne piątki 14, 21,28 sierpnia o godz. 17.30 w Parku Cegielnia lub w namiocie Lodowiska. Zapraszamy.

Wycieczka

W dniu 8 sierpnia Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach zorganizował wycieczkę rekreacyjno-turystyczną „Przemierzamy Beskid Śląski z Dębowca przez Szyndzielnię i Klimczok do Bystrej”. Miłośnicy gór i pieszych wędrówek sprawnie pokonali wyznaczoną trasę. Piękna pogoda i malownicze widoki osłodziły trudy wędrówki natomiast wspólny posiłek wzmocnił uczestników, dając im siłę do drogi powrotnej. MOSiR Żory dziękuje Firmie Decathlon Żory za wsparcie w promocji aktywnego wypoczynku oraz ufundowanie batonów.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].