Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Czy Drengowie rozbudują gród w Oborze?

„Myślenie” nad tym projektem, w wykonaniu urzędu i stowarzyszenia entuzjastów średniowiecza miało sfinalizować się w tym roku, ale przeszkodził mu COVID-19.

Czy Drengowie rozbudują gród w Oborze?
Budynek bramny grodu w Raciborzu (fot. arch. Nowiny.pl)

– Na razie zostajemy w tych planach na poziomie rozbudowy chaty Drengów w Oborze. Rozmowy, jakie prowadzimy ze stowarzyszeniem, dotyczą formuły wykonania ogrodzenia grodu, z większym udziałem stowarzyszenia niż Miasta – powiedział radnym komisji budżetowej prezydent Polowy zapytany o dalsze losy drengowego grodu w dzielnicy Raciborza. W ubiegłym roku gościł na komisji oświatowej Marek Mansz ze stowarzyszenia Drengów znad Górnej Odry i przekonywał radnych do zgody na finansowe zaangażowanie Miasta w rozwój grodu, który stałby się turystyczną atrakcją Raciborza.

(m)

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].