Wtorek, 11 sierpnia 2020

imieniny: Ligii, Zuzanny, Lukrecji

RSS

Wakacje z Mikołajkiem czyli kolejne zajęcia w ramach bibliotecznej akcji [ZDJĘCIA]

31.07.2020 16:08 | 0 komentarzy | d

"Przygodowe Lato z Biblioteką" w gorącej atmosferze żegna się z lipcem. To jednak nie koniec atrakcji przygotowanych przez raciborską bibliotekę. – Przed nami jeszcze cały sierpień pełen przygód z literaturą – zapowiada Dominika Karpińska z MiPBP w Raciborzu.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

30 lipca na uczestników zajęć czekała pyszna zabawa z najsłynniejszym francuskim chłopcem – Mikołajkiem. Zaczęło się od wysokiej nuty i wykonania popularnych we Francji instrumentów, mirlitonu zwanego również kazoo. Niejeden przechodzień, który znalazł się w zasięgu słuchu, musiał zdziwić się odgłosami dochodzącymi z biblioteki. Parlez vous francais? Zajęcia były również okazją do podszlifowania języka francuskiego. Nie mogło zabraknąć zabaw na bibliotecznym podwórku, gdzie opiekunowie "patrolowali" grupę z większym humorem niż słynny Rosół z książek René Goscinnego.

Mikołajek i przyjaciele uwielbiali zabawę w kowbojów i Indian. Zajęcia plastyczne odbyły się pod hasłem "Na podbój dzikiego zachodu z Mikołajkiem", gdzie każdy miał okazję wykonać własną gwiazdę szeryfa i indiański pióropusz.

Biblioteka zaprasza na kolejne zajęcia. 4 i 6 sierpnia na uczestników "Przygodowego Lata z Biblioteka" czeka nie lada gratka. Detektywistyczne zabawy z Tiril, Oliverem i Otto we wtorek, a w czwartek śledztwo przejmie Sherlock Holmes. Liczba miejsc ograniczona. Szczegółowe informacje pod nr tel. 32 415 37 24, wew. 26.

źródło: MiPBP Racibórz, oprac. (d)